Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
°C

Hüdaverdi Akbeyik Yazdı: 2019 Yerel Seçimleri ve Ali Marım

Hüdaverdi Akbeyik
5 Aralık 1951 Denizli Çal-Sazak’ta doğdu. İlkokulu Sazak ve Çal ilçesinde tamamladı. 1972 yılında Denizli İmam-Hatip Lisesi, 1979 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık İdaresini bitirdi. 2000 yılında Pamukkale Üniversitesi’nde İşletme Yönetim ve Organizasyon Yüksek Lisansını tamamladı. 1973 – 1979 yıllarında Hacettepe Üniversitesi’nde Gece İdarecisi ve Hastaneler Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. 1984 – 1985 yıllarında Denizli Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nde uzman, 1985 – 1993 yıllarında Denizli Sağlık Müdürlüğü’nde Kurucu Personel Şube Müdürü olarak çalıştı. 1993 – 1995 yıllarında Pamukkale Üniversitesi’nde Kurucu Hastaneler Baş Müdürü, 1995 – 2009 yıllarında yine Pamukkale Üniversitesinde Personel Daire Başkanı, 2009 – 2016 tarihlerinde yine Pamukkale Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi ve Personel Daire Başkan Vekili olarak görev yaptı. 5 Aralık 2016 tarihinde emekli oldu. Sosyal, kültürel dernek ve vakıflarda görev aldı. Denizli ve çevresi tarihi, kültürü ve girişimciliği konusunda araştırmalar yaptı. Denizli’de bir yerel televizyonda Dünya Evren ve İnsan adlı program yaptı. Yine yerel bir gazetede köşe yazarlığı yaptı. İngilizce ve Arapça bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

          H.AKBEYİK : Başkanım , hoş geldiniz….1989-1999 yıllarında Denizli Belediye Başkanlığı Yaptınız.

          Başkanlık Nasıl doğdu…

          A:MARIM : Denizli Belediye Başkanlığı ; Milletvekilliğinden benim için daha önemliydi. Başkanlık bana huzur veriyordu. Bu duygularla yola çıktım.

          Ben Çalışmalarıma 29 Ekim bulvarından başladım.  Yollar , parklar açmaya devam ettim. Ve hep halkın içinde oldum, onlarla konuştum. HALKTAN KOPARSANIZ ,HALK SİZİ KABUL ETMEZ….En büyük toplumsal barış insanların konuşması.

         H.AKBEYİK :   Kültür , Sanat ,Spor.

         A. MARIM :  Bizim için Üniversite ayrı bir şanstı. Pamukkale Üniversitesinin kuruluşunda bulunmak ayrı bir mutluluk. Bize nasip oldu.

         ULUSLARARSI Plastik Sanatlar Kolonisini başlattık. Bu Sanatsal anlamda çok önemli.  50 ye yakın tabloyu, Türkiyen’ in heryerin de sergi olarak gezdirdik.

          Denizlispor,  1993-1994 Sezonunda 1.lige çıktı. 1999 a kadar tutunduk.  Ve yeniden düşürdük.

Ve DENİZLİ İnsanın çok büyük gayretiyle yeniden 1999 yılında 1.lige çıkardık.

         H.AKBEYİK : Başkanım , dünden bugüne baktığınızda….

        A. MARIM :  Çok Mutluyum ,Huzurluyum. Bu başarı da eşimin de çok büyük katkısı var. Topluma hizmet etmek, İnsanlar la birlikte olmak, bir insanın derdini dinlemek ayrı bir huzur verici.

       SEVMEKTEN  kıskanmamak lazım. Sevgi ne verirsen  o kadar çoğalıyor. Güler yüzlü olmaktan, insanları sevmekten güzel kelimeleri kullanmaktan kıskanmamak lazım. Toplumun buna ihtiyacı var.

          Kültürümüz çok zengin. Bu zengin kültürün içinde birbirimizi kırmadan saygı çerçevesinde yaşamamız gerekiyor.

        Sıkıntılarımızı aşmak için mutlaka üreterek çıkmak gerekiyor..  ÜRETMEDEN BÜYÜMEMİZ, mümkün değil.  SEVMADEN YAŞAMAMIZ mümkün değil.

        Hangi düşüncede olursa olsun her insanın elini taşın altın koyması lazım.  İnsan olarak hep birlikte elimizden geleni yapmamız lazım. Böyle olunca her sorunu çözeriz diye düşünüyorum.

       H.AKBEYİK : Başkanım çok teşekkür ederim.

       İnsan  iyiliğin , iyi ve güzel işler yapmanın adıdır. Rahmetlik Babam Çepni Ali Akbeyik ‘’ İnsan kötü söz söyleyip, kötü işler yapıncaya kadar, iyi sözler söyleyip, iyi işler de yapabilir’’ derdi.

      İyi ve Güzel Haftalar….11.03.2019

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.