Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
°C

25 farklı ülkenin kalkınma ajansı yetkilileri AYSO’da

30.11.2018
A+
A-

‘’TECRÜBE PAYLAŞIM PROGRAMI’’ İÇİN AYDIN’A GELEN CUMHURBAŞKANLIĞI İLETİŞİM OFİSİ BAŞKAN YARDIMCISI MUSTAFA RUMELİ, SANAYİ BAKANLIĞINDAN UZMANLAR, İSLAM KALKINMA BANKASINA ÜYE 25 ÜLKENİN KALKINMA AJANS YETKİLİLERİ VE GÜNEY EGE KALKINMA AJANSI (GEKA) YETKİLİLERİ AYDIN SANAYİ ODASINI ZİYARET ETTİ

25 farklı ülkenin kalkınma ajansı yetkilileri AYSO’da

İslam Kalkınma Bankası ve Ekonomi Bakanlığı tarafından, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu (YOİKK) iş birliği ile yürütülen ‘’Tecrübe Paylaşım Programı’’ için Aydın’a gelen Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi Başkan Yardımcısı Mustafa Rumeli, Sanayi Bakanlığından uzmanlar, İslam Kalkınma Bankasına Üye 25 Ülkenin Kalkınma Ajans Yetkilileri ve Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) yetkilileri Aydın Sanayi Odasını ziyaret etti. Heyeti, Aydın Sanayi Odası Başkan Yardımcıları Merve Alpargun Altıntaş ve Sinan Yılmaz, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hakkı Gözlüklü karşıladı.

Aydın’ın sanayisi, üretimi ve ihracatı hakkında bilgiler veren AYSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Yılmaz, Aydın Serbest Bölgesi (AYSER) projesi çalışmalarına da değindi. Serbest Bölge projesinin Aydın sanayisi için öneminin büyük olduğunu belirten Yılmaz, ‘’Serbest Bölge Kuruluşu orta ve yüksek teknolojili üretimin yapılacağı bir yatırımdır. Bu yatırımın Aydın ekonomisine yön vereceğine inanıyoruz. 330 dönüm hazine arazisinde kurulması planlanıyor. Yatırımcının talebine göre serbest alanının genişlemesi mümkün olacaktır. Bu kapsamda, Aydın Serbest Bölgesinin fizibilite çalışmalarına başlanılmıştır’’ dedi.

AYSO Başkan Yardımcısı Sinan Yılmaz’ın konuşmasının ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan Endüstri ve Teknoloji Uzmanı Can Gürlek ‘’Investment Climate Reform Program in Turkey’’ adlı bir sunum gerçekleştirdi. Ziyaret soru-cevap bölümüyle devam etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.