Elit Life
Egeyön Haber

87. İzmir Enternasyonel Fuarı İçin Buluştular

İzmir Ticaret Odası öncülüğünde 87’nci İzmir Enternasyonal Fuarı için kentte bulunan yabancı delegasyon temsilcileri onuruna Swissotel Grand Efes’te yemek verildi.

Yemeğe İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener ve fuar için kentte bulunan yabancı delegasyonlar katıldı.

Kocaoğlu :” İnsanımıza ve Çalışma Azmimize Güveniyoruz”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yemekte yaptığı konuşmada, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet ilan edilmeden önce 1. İktisat Kongresi’nde “Bu kenti fuarlar ve kongreler, sergiler kenti yapın.” diye talimat verdiğini hatırlatarak , İzmir Enternasyonal Fuarı’nın 87 yıldır değişen koşullara ayak uydurduğunu, dünyayı buluşturduğunu, ilk ürünlerin sergilendiği bir fuar olduğunu belirtti ve “İzmir tarih boyunca tarım ve ticaretin Akdeniz’deki en önemli merkezlerinden biri.” dedi.

Fuarların dünyanın en çok ihtiyacı olan barışa da büyük katkıda bulunduğunu belirten Kocaoğlu, dünyayı barış ve kardeşlik için çağırmaya en uygun kentlerden birinin İzmir olduğunu söyledi.

Başkan Kocaoğlu konuşmasında yaşanan ekonomik gelişmeler ve yatırım konusunda ise şunları söyledi : “İzmir yatırım için dünyada en iyi iklimlerden bir tanesi. Bugün ülkemizdeki ekonomik kriz tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının mutlaka ve mutlaka yeneceği bir krizdir. Türkiye’nin bu krizden güçlenerek çıkacağı inancımız tamdır. İnsanımıza ve çalışma azmimize, ülkemize çok ama çok güveniyoruz. İzmir Enternasyonal Fuarı’nın tüm katılımcıları için bol kazançlı geçmesini bölge ve dünya barışına katkıda bulunmasını diliyorum.”

Özgener :” Bu Yılki Temamız Teknoloji “

İzto Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener ise konuşmasında İzmir Enternasyonal Fuarı’nın önemine vurgu yaparak, “Bu önemli organizasyon, bugün de siz dostlarımızla buluşmamızı sağladı. Afrika’dan Asya’ya, Ortadoğu’dan Balkanlara kadar yabancı dostlarımızı İzmir’de görmek bizim için büyük mutluluk. Bu yıl ki temamız ‘teknoloji’. İzmir, teknoloji ve teknolojik alt yapı yatırımlarına önem veren bir kent. Sizlerle yapacağımız yüz yüze görüşmelerde özellikle teknoloji alanında nasıl iş birliği yaparız, güçlerimizi nasıl birleştiririz, bunları konuşmak dileğindeyiz. İzmir Ticaret Odası ve tüm İzmir kenti olarak her türlü iş birliğine hazırız. Burada bulunan yabancı dostlarımızın temsil ettiği tüm ülkeler, temsil ettiğimiz büyük ticaret camiası için hedef pazarlardır. Hepinizle yapacak işimiz, paylaşacak fikirlerimiz ve potansiyel iş birliği konularımız var.” değerlendirmesinde bulundu.

Haber: Gürkan GENÇ

Görüntü: Halil GÜNGÖR

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ