Elit Life
Egeyön Haber

Afyonkarahisar’da bulunan çürümüş cesedin Serdar Aker’e ait olduğu ortaya çıktı!

Afyonkarahisar’da Ağustos ayında yaşanan olayda yol kenarında çürümüş bir ceset bulunmuştu. Jandarmanın titiz çalışması ile cesedin Serdar Aker’e ait olduğu belirlendi ve katil zanlıları da yakalandı.

Afyonkarahisar’ın İseçihisar ilçesi’ndei 16 Ağustos 2019 tarihinde Seydiler kasabası yakınlarında çalıların arasında çürümüş bir ceset bulunmuştu. 15-20 önce ölmüş olan kişinin, 35-40 yaşlarında olduğu belirlenmişti. Üzerinden kimlik çıkmayan cesedin erkek olduğu tespit edildi. Cesedin bulunduğu yerde yastığın yanında bir adet 7,65 mm çapında boş kovan bulundu. Şahsın üzerinde kimliğini tespite yarar herhangi bir belgeye ise rastlanmazken yapılan otopsi sonucunda cesedin başında vurulduğu tespit edildi.

KİMLİĞİ BELİRSİZ CESET SAMSUNLU ÇIKTI!

Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı ekipleri falili meçhul cinayetin ardından sıkı bir çalışma gerçekleştirerek cinayet zanlılarını aramata başladı. Ekipler, tüm yurtta eşkâle uygun kayıp şahısların sistemden kayıtlarını araştırarak, yol güzergahında muhtemel araç geçişleri ve Plaka Tanıma Sistemi (PTS) kayıtları inceledi. Yapılan araştırmalarda Samsun’da eşkâle uygun bir kayıp şahsın tespit edilmesi üzerine Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığınca ekip görevlendirilerek Samsun’un Canik ilçende kayıp şahsın Sedat Aker isimli şahıs olduğu öğrenildi.

İZMİR’DE İNŞAAT İŞÇİSİ İMİŞ

Yapılan istihbarı çalışmalarda ve alınan ifadelerde söz konusu maktulün İzmir ilinde inşaat işçisi olarak çalıştığı, 7 Ağustos’ta bayram dolayısıyla bacanağı İ.G. ve yeğeni S.G. ile S.G.’ ye ait 22 LR 463 plakalı otomobil ile İzmir’den Samsun’a çıkış yaptıkları tespit edildi.

CİNAYET ZANLILARI EŞİ, BACANAĞI VE YEĞENİ ÇIKTI!

Samsun’un Canik ilçesine kayıtlı olan ve İzmir’de inşaat işçisi olan Sedat Aker’in eşi A.A.’nın alınan şüpheli ifadesinde, İ.G. ve S.G.’nin kendisine Sedat Aker’in bayramda gelip gelmeyeceğini sorduğunu, kendilerinin gidip İzmir’de Sedat Aker’i yok edeceklerini, bir daha köye gelemeyeceğini beyan ettiklerini, 8 Ağustos’ta İ.G. ve S.G.’nin kendisini telefonla arayarak “İş bitti kimseye bir şey deme soran olursa biz İzmir’e gitmedik” şeklinde konuşmalar yaptıklarını belirterek eşi Sedat Aker’i İ.G. ve S.G.’nin öldürdüğünü itiraf etti. Soruşturma kapsamında Sedat Aker’in eşi A.A. tutuklanarak Afyonkarahisar Kapalı Cezaevine teslim edildi.

İ.G. ve S.G. isimli şüpheliler ise HTS kayıtları ve PTS incelemeleri soncunda yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheliler İ.G. ve S.G.’nin savcılıktaki ifadelerinin ardından Afyonkarahisar Kapalı Cezaevine teslim edildiği bildirildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ