Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Afyonkarahisar’da küçükbaş kurbanlıklar müşterilerini bekliyor

AFYONKARAHİSAR’IN EN BÜYÜK HAYVAN PAZARLARINDAN BİRİSİ OLAN ŞUHUT İLÇESİNDE KÜÇÜKBAŞ KURBANLIKLAR GÖRÜCÜYE ÇIKARKEN, BAYRAMA SAYILI GÜNLER KALA PAZARDA HAREKETLİLİĞİN ARTTIĞI BELİRTİLDİ.

AFYONKARAHİSAR’IN EN BÜYÜK HAYVAN

Afyonkarahisar’ın en büyük hayvan pazarlarından birinin olduğu Şuhut ilçesinde küçükbaş kurbanlıklar görücüye çıkarken bayrama sayılı günler kala pazarda hareketlilik arttı.

Şuhut ilçesindeki canlı hayvan pazarında Kurban Bayramı’na sayılı günler kala küçükbaş kurbanlık alışverişlerinde hareketlilik başladı. Kentin dört bir tarafından gelenlerin küçükbaş hayvan pazarına bu hafta daha fazla ilgi gösterdikleri gözlendi. Pazarda 50 kilogramlık bir küçükbaşın ortalama 10-11 bin TL arasında alıcı bulduğu belirtildi.

Küçükbaş hayvan satıcısı Ramazan Karakuş küçükbaş hayvanların canlı kilogram fiyatının 210 TL civarında olduğunu kaydederek, “Allah’a şükür uğraşıyoruz yetiştirmeye çalışıyoruz. Yetiştirdiğimiz mallarımızı getirdik değerlendirmeye çalışıyoruz. Bugün biraz ağır geçti pazar. Bugün dışarıdan yabancı dışarıdan kurbancımız az geldi. Rakamlarımız canlı baskül 205, 210 lira arasında. Ortalama rakam 205 TL’den alıcı buluyor” dedi.

Pazarda satışların arefe günü de devam edeceği kaydedildi.