Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Afyonspor Başkanı Güzbey: “Kulübün 53 milyon TL borcu var”

2024-25 SEZONUNDA TFF 2. LİG BEYAZ GRUP’TA MÜCADELE EDECEK OLAN AFYONSPOR’UN KULÜP BAŞKANI BAŞKANI NADİR GÜZBEY, KULÜBÜN 53 MİLYON LİRA BORCU OLDUĞUNU İFADE EDEREK, “YENİ SEZONA BAŞLAMAK İÇİN DE TOPLAM 89 MİLYON PARA LAZIM, CİDDİ BİR MİKTAR” DEDİ.

2024-25 SEZONUNDA TFF 2.

2024-2025 sezonunda TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele edecek Afyonspor’da Başkan Nadir Güzbey, kulübün 53 milyon TL borcu olduğunu ifade ederek, “Yeni sezona başlamak için de toplam 89 milyon TL para lazım” dedi.

Afyonspor Başkanı Nadir Güzbey, takımın durumu ve yeni sezon hazırlıkları hakkında basın toplantısı düzenledi. Transfer çalışmalarına devam ettiklerini dile getiren Başkan Güzbey, 2. Lig’de yabancı oyuncu transferi için federasyonda çalışmalar olduğunu belirtti. Başkan Güzbey, “Şu anda federasyonda 2. ve 3. Lig’de yaşanan maliyet sorununu çözmek için yabancı oyuncu transferi konusunda çalışmalar var. 2. Lig’deki kulüpler de yabancı transferi yapılabilecek. Yabancı oyuncu transferi gerçekleşirse maliyetler oldukça düşecektir diye düşünüyorum” dedi.

“Yeni sezona başlamak için toplam 89 milyon TL para lazım”

Kulübün mevcut borcundan bahseden Başkan Güzbey, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Biz göreve geldiğimizde, bırakın deplasmana gitmeyi otelden antrenman sahasına gidecek otobüsü olmayan bir kulüpten bahsediyoruz. Benim personelim bayrama harçlık almadan gitmiş, maaşlar zaten yok. İlk defa bu kulüpte böyle bir durum yaşanmış. Şu anda kulübün 53 milyon TL civarında bir borcu var. Bu borcun ödenmesi gerekiyor. Fakat lige çıkmak için şu anda forma tasarımında isimlerin yazımı dahil olmak üzere bir çok şey hazır. Takım hazır, her şey hazır. Takım lige çıkabilecek durumda. Federasyon daha önce 3 milyon TL katkı sunuyordu. Bu sezon 15 milyon TL gibi güzel bir ödeme için çalışmalar yapıyor. Kulübe çok faydası olacak. Yeni sezona başlamak için de toplam 89 milyon TL para lazım. Ciddi bir miktar.”