Elit Life
Egeyön Haber

Ahmet Deda yazdı: 100 Gün Bittiii

Rahmetli politikacı Süleyman Demirel politikada milletin aklına yüz günlük hedefleri koalisyonlar döneminde sokmuştu. Meydanlara çıkar doksan günde çözüm önerilerini vatandaşa deklare ederdi.
Bir de Süleyman Demirel meydanlara çıkar tütüncülere, üzümcülere “mağdur olmayacaksınız, bizim baş fiyat beş fazla olacak” derdi. Çünkü o zaman; devletin Tekel İşletme fabrikaları vardı
Muhalefet de, Demirel ülke ekonomisine zarar veriyor. Çünkü alınan tütünleri depolarda devlet yakıyor diyerek muhalefet yapıyordu. Nerden nereye…
O günler tarih oldu. Tekel kapandı, üretici tekelci tüccarın elinde esir .Yanlarında Demirel baba ve kooparetifci Ecevit yok.

 

 

 

 

 

Onlar olmayınca politikada yüz günlerinde bir önemi kalmadı.
Bakın Denizli ye yüz gün bitti. Belediye başkanlarının çoğu işin kutlama bölümünde.
Bazı başkanlar işe alışma turunda.
Honaz başkanı Yüksel Kepenek hocayı ayrı tutuyorum çünkü kendisi mührü geç aldı.


Pamukkale’de Avni Örkİ başkan kendi partilisi Hüseyin Gürlesin’den koltuğu aldı.Peki yüz günde fark ne oldu?
Pamukkale Belediyesi, Atatürk Caddesi üzerindeki Sosyal Markette ürün kalmadı. Herhalde sosyal veya siyasal bir haller oluyor ki markette raflar boş. Pamukkale Belediyesi sosyal markette mi krize kurban gitti? Yoksa Hüseyin Gürlesin dönemi bu projeye hazımsızlık mı var?
Neden böyle soruyorum? Avni Örki iktidara geldi tebrikleri kabul eylerken ” Bu belediyenin çok borcu var. Belediye batmış diye” fısıltı gazetesine manşet vermeye başladılar.


Ama asla ne kendi meclisine ne de belediye meclisi sine şeffaf bir hesap verdiler mi ? Dışta konuşan meclis üyelerine göre verilmedi .Belki de diğer partili meclis üyeleri haricinde gerçekleri AK Partililer biliyordur.
Bütün dedikodulara ek “Seyir Tepesi” projesi gündeme sunuldu. Kim ne biliyor bu proje kaç paralık? Bu proje için Gürlesin başkan kaç paralık çek kesmiş? Bilinen yada bilinmeyenleri varsa bir sorun Avni Örki başkan kamu oyuna neden açıklamıyor? Açıklama yok ama dedikodu çok.
Pamukkale Belediyesi’nin yüz günü iyi ki çocuk şenlikleriyle noktalandı.

İyi Parti ve CHP meclis üyeleri sanırım yüz günde meclisi ve kendilerini tanıdı.
Merkezefendi belediyesi kuruluşunun İkinci döneminde Ak Parti’li Muhammet Subaşıoğlu’undan CHP’li Av.Şeniz Doğan’a geçti. Seçimler heyecanla başladı ittifakın iktidarıyla sonuçlandı. İYİ Parti bir başkan yardımcılığını alarak meydanı Yasin Öztürk vekilin taktik savaşlarına bıraktı. Bizatihi belediye meclis grubunu belediyeye gelerek yakından uzaktan yönlendirdi. Bir ara ortam gerildi. Ortam karıştı bu gerginlik CHP meclis üyelerini etkiledi.
CHP meclis üyelerini CHP’nin Genel Başkan yardımcısı Gülizar Biçer Karaca ve il başkanı ‘aman arkadaşlar ne yapıyorsunuz. Biz.CHP’li Ali Marım başkan döneminde meşhur 8’ler 9’lar gruplarından çok çektik ne oluyor size dediler mi demediler mi? Bakın o gün karşı çıkılan Dentaş dünya markası oldu. Kuşlar ölmedi ama gönüllerde kırgınlık kaldı. Ali Marım beklenmedik bir şekilde seçimi kaybetti.
Merkezefendi CHP’li olunca bir çanta belgeyle eski başkan Subaşıoğlu Ankara’nın yolunu tuttu ve de yüz gün içinde Büyükşehir başkanı Osman Zolan’ı AK Partili abilerine şikayet ettiği konuşuldu. Biraz muhalefet için pazarlara ve sokağa çıktığı günlerde MuhammeT Subaşıoğlu kayyum oldu. Yani yüz gün Merkezefendi de sürtüşme ve gelecek politik hesaplaşma ile geçti.

 

Yüz gün Denizli büyükşehir için zorlu geçti. Neden derseniz deyin Ankara’nın dikkatle baktığı Honaz’da seçimleri farkla CHP’li aday Yüksel Kepenek Hoca aldı. Halbuki Denizli’nin büyükşehri Yüksel Hocanın karşısında hayli faal çalıştı. Ama gel gelelim Honaz gitti.
Yüz günde başkan Zolan yoruldu. İstanbul seçimleri de araya girince Denizli de makam çoğu kere Çallı Ali Değirmenci’ye kaldı.

Neler neler beklemiştik. Yeni dönemde ilk yüz günde tarıma destek sözü Zolan başkandan bekleniyordu.
Diyebildi mi? “Eyyy Tavas ovası çiçekleri sizden alacağım haydi kurun seraları.Çallılar ucuza satmayın kuru üzümleri ben alacağım. Çivril elmalarınız elmalar bende” diyebildi mi?
Demedi…Neden Onun derdi üretici değil.
Denizli’nin göbeğinde Üçgen Çarşısını yıktı. Yıktı da ne yaptı?
Bu yıkımdan sonra binlerce mağdura müjdem şu proje dedi mi? Diyemedi.
Demek ki yüz günde çok önemli bir şey söyledi..
Suya yüzde yirmi ZAM…
Yüz günün Osman Zolan hediyesi suya ZAM..
Kısacası Denizlili vatandaşlar ilk yüz güne pek alışamadı.


Çünkü ilk yüz günde CHP kendi içinde iktidar provalarına başladı. Neden derseniz ilçe danışma kurullarını iyi izleyin.
İYİ Parti de bir Ümit Bahtiyar vardı. Seçimden bu yana gören duyan var mı.? Ne diyor yüz güne?
İyi Parti’nin vekili Yasin Öztürk mecliste soruyor .Peki adayları Ümit Bahtiyar’la Denizli için bir soruları var mı. ?


Varsa duymadık
Yoksa onlarda mi yüz günde iyiden kulkendiler.
Yüz gün bize rahmetli Demirel’i hatırlattı.

Demek ki hala Türkiye’nin Demirel gibi Ecevit gibi liderlere ve politikacılara ihtiyacı var!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ