Sadık Grup
Egeyön Haber

AK Parti’den eski başkanlara ‘kıyak atamalar’ devam ediyor

31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti tarafından aday gösterilemyen ve seçimi kazanamayan başkanların yeni görevleri dikkat çekiyor. Bu kervana son olarak Tavas’ın önceki dönem belediye başkanı Turhan Veli Akyol’un katıldı. Akyol’un Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürü olarak atandığı öğrenildi.

AK Parti, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde yola devam etmeme kararı aldığı ve seçimi kazanamayan başkanlarını sahipsiz bırakmıyor. 31 Mart yerel seçimlerinde Merkezefendi’de seçim kaybeden Muhammet Subaşıoğlu, Çivril’de aday gösterilmeyen Gürcan Güven’in yeni görevleri dikkat çekmişti. Bu isimlere önceki dönem Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol da katıldı.

AK PARTİ ‘KIYAĞI’

Seçimlerin ardından Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu TMSF’ye devredilen ve uzun yıllardır kayyumla faaliyetini sürdüren AYNES’e Merkezefendi’nin eski Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu yeni yönetim kurulu üyesi olarak görevlendirilmişti. Subaşıoğlu’nun ardından AK Parti’de yeniden aday gösterilmeyen Çivril’in önceki dönem belediye Başkanı Gürcan Güven ise l Sağlık Müdürlüğü İl Ambulans Servisi Başhekimliği’ne Dr. Gürcan Güven atandı.

SON ATAMA AKYOL’A

AK Parti’de son kıyak atama ise önceki dönem Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol’a geldi. Akyol’un Denizli Valiliği’nde özel kalem olarak görev yaparke Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde vekaleten olarak atandığı öğrenildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ