Egeyön Haber

ALATAY Projesi’ne Rektör Bağ’dan Büyük Destek

Pamukkale Üniversitesi Mühendislik ve Teknoloji Fakültesi Öğretim Üyelerinden oluşan, 2016 ve 2017 yıllarında TÜBİTAK Yerli Ürün Teşvik Ödülü kazanan, ALATAY Elektromobil Aracı’nın duayen ekibi Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ’a ziyarette bulunarak projeye desteklerinden dolayı teşekkürlerini sundu.

PAÜ Teknoloji Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve ALATAY Proje Koordinatörü Doç. Dr. Erkan Öztürk, ALATAY Proje Danışmanları Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Yusuf Öner ve Prof. Dr. Aydın Kızılkaya, Teknoloji Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özer Can, Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Selim Köroğlu, Dr. Öğretim Üyesi Selami Kesler, ATAY Takım Kaptanı Arş. Gör. Akif Demirçalı ile Arş. Gör. Mustafa Tümbek’ten oluşan heyet, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ı makamında ziyaret ederek, bu yıl ATAY Ekibi tarafından geliştirilecek olan yeni elektrikli aracın özellikleri ile ilgili bilgi paylaşımında bulundu.

470 bin TL’lik Destek

‘Hibrit, Elektrikli, Otonom Taşıtlar için Prototip Geliştirme ve Laboratuvar Altyapısının Oluşturulması’ konusundaki projenin yürütücüsü Dr. Öğretim Üyesi Selim Köroğlu, ALATAY projesinin altyapı laboratuvar ve Ar-Ge çalışmaları için Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü tarafından tahsis edilen yaklaşık 470 bin TL’lik desteğin önemini belirterek heyet adına Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’a teşekkürlerini sundu.

 

Yapılan ziyarette, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ konuyla ilgili olarak; ‘‘ALATAY Ekibi ile birlikte ekipte görevli tüm öğrencilerimizin tasarladığı ve TÜBİTAK tarafından iki sene üst üste “Yerli Ürün” kategorisinde birincilikle ödüllendirilen ALATAY 2016-2017 Projeleri; Başta Pamukkale Üniversitesi olmak üzere tüm ülke bazında hepimizin gurur kaynağı ve üniversitemizin ismini parlatan önemli büyük projelerden olmuştur. ALATAY 2018 Projesi’nin altyapı çalışmaları için Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü olarak maddi-manevi her türlü desteği şimdi ve gelecek dönemlerde vermeye devam edeceğiz. Proje ekibi tarafından tasarlanacak ALATAY 2018’in bu yılki TÜBİTAK yarışlarında başarılı olmasını dilerim’’ şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ