Egeyön Haber

Altıntaş’ta KOSGEB Girişimcilik Kursu açıldı

KÜTAHYA’NIN ALTINTAŞ İLÇESİNDE HALK EĞİTİMİ MERKEZİ ÖMER HALİS DEMİR SINIFINDA 20 KURSİYERİN KATILDIĞI KOSGEB GİRİŞİMCİLİK KURSU AÇILDI.

Kütahya’nın Altıntaş Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nde 20 kursiyerin katıldığı KOSGEB Girişimcilik Kursu açıldı.

Öğreticiliğini DPÜ Altıntaş Meslek Yüksekokulu Öğretim üyesi Dr. Fulya Mısırdalı Yangil’in yaptığı kursun 4 gün süreceği bildirildi.

Altıntaş Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Kütahya KOSGEB İl Müdürlüğü ile imzalanan protokol kapsamında açılan ve Altıntaş Belediye Başkanlığı tarafından maddi olarak desteklenen KOSGEB uygulamalı girişimcilik kursu, gençlerin hibe programlarından faydalanabilmesini sağlayacak.

Altıntaş Belediye Başkanı Ferit Karabulut, yaptığı açıklamada, ’’Belediye olarak ekonomiye katkı sağlamak ve profesyonel girişimciler yetiştirmek üzere Altıntaş Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan KOSGEB destekli ve uygulamalı girişimcilik kursuna maddi destek veriyoruz. Hükümetimiz işini kurmak isteyen gençlere 50 bin lirası hibe olmak üzere 100 bin lira faizsiz geri ödemeli destek kredisi veriyor. Ancak yasaların alt yapısı çok önemlidir. KOSGEB destekli belge istenmektedir. Altıntaş Belediyesi olarak bizde, Altıntaş Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan KOSGEB destekli, belgeli ve uygulamalı girişimcilik kursu destek verdik. Altıntaşlılar’ın girişimcilik azimlerini biz sadece belgelemek istiyoruz” diye konuştu.(YD-EFE)BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ