Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Artan yem fiyatlarına çözüm İzmir Damızlık Birliği’nden

İzmir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, İzmir’de düzenlenen Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda yüzde yüz yerli hammadde ile ürettikleri İDSYB markalı yemi tanıttı.

İzmir Damızlık Sığır Yetiştiricileri

Son dönemde pandemi nedeniyle artan döviz fiyatlarının yem fiyatlarına etkisinin çok yüksek olduğuna değinen İzmir Damızlık ve Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkan Yardımcı Erman Haran, çareyi uygun fiyata yem üretmekte bulduklarını söyledi.

İzmir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği olarak çalışmalarıyla üreticinin yanında olduklarını söyleyen Haran, “Üreticilerimizin her zaman yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Son dönemde girdi maliyetlerinin yüksek olması nedeniyle hammade maliyetlerini düşürmek adına üreticilerimizle kendi yemimizi buluşturduk.”

“Ürettiğimiz yemlerin denemelerini önce birliğimize ait çiftliklerde yaptık. Yapılan analizler sonucunda süt veriminin yükselmesi ve hayvanlarımızda hastalıkların azalması gibi etkilerini gördük. İzmir Damızlık Birliği yemlerimizin üreticilerimize hayırlısı olmasını diliyoruz” şeklinde konuştu.

Birliğin kendi süt markasını üreteceğini açıklayan Haran, “Hayvancılık sektörünü bölgemizde ve ülkemizde büyütme hedefiyle bünyemizde yem üretiyoruz. Yetiştiricilerimize hem kaliteli hem de uygun fiyatlı yemi bizzat ulaştıracağız. Ayrıca kendi süt markamızı üretme konusunda da çalışmalarımız devam ediyor. Sektöre kattığımız yemimiz bizim için büyük gurur kaynağı.”