Egeyön Haber

Aslı Özkısırlar hastanede yatak bulamadığı için sosyal medya hesabından isyan etmişti! Genç kadın hayatını kaybetti

Takı yapıp satarak geçimini sağlamaya çalışan Aslı Özkısırlar, İzmir’de hastanelerde yatak bulamadığı için sosyal medya hesabından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya isyan etmişti. Özkısırlar bu sabah yaşamını yitirdi.

TELE1’in haberine göre, takı yapıp satarak geçimini sağlamaya çalışan Aslı Özkısırlar, İzmir’de hastanelerde yatak bulamadığı için sosyal medya hesabından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya isyan etmişti. Özkısırlar bu sabah yaşamını yitirdi.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşım yaparak hastaneye bulamadığını söyleyen Aslı Özkısırlar’a 2 gün önce hastanede yer bulundu. Bu süreçte iki kez kalbi duran Özkısırlar, bu sabah hayatını kaybetti. Özkısırlar, Altındağ’da bulunan Kokluca Mezarlığı’na defnedilecek.

“ROMATİZMAL HASTALIĞI VARDI”

Aslı Özkısırlar’ın ailesi şu ifadeleri kullandı: “Bozyaka Araştırma Hastanesi’nde bir doktor vardı. 25 gündür yatak bulamıyordu. Durumu kötüydü. Doktorlar da bunu söyledi. Bu süreçte nefesi kesildi ve ciğerleri su topladı. Durumu ağırlaşınca Yeşilyurt Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Orada yoğun bakıma kaldırıldı. Orada da yer olmadığı için Ege Yaşam Hastanesi’nde kaldırıldı. Durumu giderek kötüleşti. Bu sabah da vefat etti. Romatizmal bir hastalığı vardı. Kısa bir süre önce de stent takıldı.”

“DEFALARCA KALBİ DURDU”

İstanbul Otizm Gönüllüleri Derneği üyesi Erkan Erten ise “3-4 yıldır birbirimizi tanıyoruz. Aslı’nın mikrobik bir rahatsızlığı vardı. 90 kiloydu. En son 65 kiloya düştü. Bir süre yürüyemedi. Duymasında da sorun vardı. Uzun süre hastaneye yatmak için sıra bekliyordu. Defalarca kalbi durdu. Bu sabah da yaşamını yitirdi.” dedi.

TAKI TEZGAHI BOŞ KALDI…

Geçimini takı yapıp satmaya çalışan Özkısırlar’ın İzmir’de bulunan takı tezgahına yakınları tarafından çiçekler bırakıldı.

SOSYAL MEDYADA TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜDÜ

Aslı Özkısırlar’ın hayatını kaybettiğinin sosyal medyada duyurulmasının ardından ‘AslıÖlmediÖldürüldü’ etiketiyle kampanya başlatan sosyal medya kullanıcıları Aslı Özkısırlar’ın ölümüne tepki gösterdi.

Aslı Özkısırlar hastaneye yatmadan önce sosyalmedya hesabından “Nerdeyse 10 günden fazladır hastaneye yatış için bekliyorum. Yatak yok. Ama siz yapın kongrenizi. Benim çektiğim ağrının eziyetin ne önemi var sonuçta. Sürünerek ölürsünüz umarım” paylaşımına beğeni yağarken sosyal medya kullanıcıları bu paylaşımı kendi hesaplarında paylaştılar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ