Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Aydın’da orman yangınlarına karşı yoğun tedbirler alınıyor

AYDIN İL JANDARMA KOMUTANLIĞI, HAVALARIN ISINMASIYLA BİRLİKTE ARTAN ORMAN YANGINI RİSKİNE KARŞI DENETİMLERİNİ SIKLAŞTIRDI.

AYDIN İL JANDARMA KOMUTANLIĞI,

Aydın İl Jandarma Komutanlığı, havaların ısınmasıyla birlikte artan orman yangını riskine karşı denetimlerini sıklaştırdı.

Aydın İli Orman Yangınlarıyla Mücadele Komisyonu’nun 5 Nisan 2024 tarihli ve 1 sayılı kararının 20. maddesi uyarınca, aşağıda belirtilen ormanlık alanlara girişler, 1 Haziran-31 Ekim 2024 tarihleri arasında yetkili makamların iznine tabi olacak ve yasaklanan bölgeler, devriyeler tarafından sürekli olarak kontrol edilecek. Aydın İl Jandarma Komutanlığı da gelecekteki nesillere doğal güzellikleri aktarabilmek için teknolojinin tüm imkanlarını seferber ederek, ormanların ve hayvanların doğal yaşam alanlarının korunması amacıyla İnsansız Hava Araçları (İHA) ve drone’lar kullanılarak sürekli kontroller geçekleştiriyor. Vatandaşların mevsimsel sıcaklıklara bağlı olarak meydana gelebilecek orman yangınlarına karşı gerekli tedbirleri almasını sağlamak amacıyla Aydın İl Jandarma Komutanlığı ekipleri 1-25 Mayıs 2024 tarihleri arasında Efeler, Germencik, Karpuzlu, Koçarlı ve Köşk ilçelerinde devriye faaliyeti gerçekleştirdi.

Alınan karar kapsamında yasaklanan bölgelerde belirlenen program kapsamında jandarma devrileri tarafından kontrollerinin süreceği belirtildi.