Pimatech Reklamı
Egeyön Haber

Aydın’da yağmur sevinci

KIŞ MEVSİMİNE GİRİLMESİNE RAĞMEN KURAK BİR SEZON YAŞANILAN AYDIN’DA SON YAĞIŞLAR SEVİNDİRDİ. KASIM AYI BOYUNCA ORTALAMA 82,6 KİLOGRAM YAĞIŞIN DÜŞTÜĞÜ AYDIN’DA BAZI İLÇELERE YAKLAŞIK 100 KİLOGRAM YAĞIŞ DÜŞERKEN İL GENELİNDE METREKAREYE ORTALAMA 42 KİLOGRAM YAĞIŞ DÜŞTÜĞÜ BELİRTİLDİ.

Kış mevsimine girilmesine rağmen kurak bir sezon yaşanılan Aydın’da son yağışlar sevindirdi. Kasım ayı boyunca ortalama 82,6 kilogram yağışın düştüğü Aydın’da bazı ilçelere yaklaşık 100 kilogram yağış düşerken il genelinde metrekareye ortalama 42 kilogram yağış düştüğü belirtildi.

Aydın Ziraat Odası Başkanı Mehmet Kendirlioğlu, tarımın yapılabilmesi hatta hayatın devamı için havadan sonra suya ihtiyaç olduğunu belirterek “Uzun süredir beklenilen yağmur Kasım ayının ilk yarısından sonra gerçekleşti. Yağışlar üreticimizi sevindirdi” diye konuştu.

En fazla yağış Didim’e düştü

Aydın’da hafta sonu etkili olan yağışlar il genelinde etkili oldu. Didim’de metrekareye düşen yağış miktarı 99,8 kilogram olarak ölçülürken Söke’ye 56,8, Germencik Çine ve Karpuzlu ilçelerinde ise metrekareye 50 kilogramın üzerinde yağış düştü.

Meteoroloji Müdürülüğü yetkilileri, Aydın ve çevresinde yağıların çarşamba gününden itibaren mevsim normallerinde yeniden devam edeceğini belirttiler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ