Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Aydınlı dağcı, Orta Torosların çatısına tırmandı

AYDIN (İHA) – AYDINLI PROFESYONEL DAĞCI BERKAY ÇETİN, ORTA TOROSLARIN ÇATISI OLARAK BİLİNEN 2 BİN 998 METRE RAKIMLI DEDEGÖL DAĞI’NA TIRMANDI.

AYDIN (İHA) - AYDINLI

Aydınlı profesyonel dağcı Berkay Çetin, Orta Torosların çatısı olarak bilinen 2 bin 998 metre rakımlı Dedegöl Dağı’na tırmandı.

Orta Torosların çatısı olarak kabul edilen ve Isparta’nın en yüksek dağı olan Dedegöl Dağı, profesyonel dağcılara ev sahipliği yaptı. 2 bin 998 metre yüksekliğe sahip Dedegöl Dağı’nda düzenlenen “28. Etudosk Dağcılık Şenliği” etkinliğine farklı illerden birçok profesyonel dağcı katıldı. Etkinliğe Aydın’dan katılan Aydın Dağcılık Spor Kulübü (AYDAK) üyesi Berkay Çetin ise zorlu bir tırmanış gerçekleştirerek zirveye ulaştı.

Etkinlikle ilgili paylaşım yapan Aydın Dağcılık Spor Kulübü, açıklamasında “28. Etudosk Dağcılık Şenliği’ne katılarak 2 bin 998 metre rakımlı Dedegöl Dağı zirvesine tırmanan dağcımız Berkay Çetin’i tebrik ediyoruz. Bu güzel organizasyondan dolayı Etudosk kulübüne ve etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” ifadeleri yer aldı.