Elit Life
Egeyön Haber

Başkan Acar Emniyet Personellerini Ağırladı

Türk polis teşkilatının kuruluşunun 173. Yıl dönümü nedeniyle Dinar İlçe Emniyet müdürlüğüne bağlı tüm personel ve aileleri suçıkan da ağırlandı.

Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar’ın davetlisi olarak programa; Kaymakam Mustafa Şahin, İlçe Emniyet Müdürü Halil İbrahim Küpeli, Dinar Cezaevi Müdürü Metin Erkılıç, emniyet personeli ve aileleri katıldı. Belediye Personeli Gazi Yılmaz’ın sunumuyla başlayan etkinlikte açılış konuşmasını İlçe Emniyet Müdürü Halil İbrahim Küpeli yaptı. Küpeli konuşmasında şunları söyledi; “Bundan yaklaşık 12 sene önce Muş Varto ilçesinde görev yaptığım bir dönemde; polis eşi olmak, polis annesi babası olmak, polis çocuğu olmak ve nihayetinde şehit olmanın ne olduğunu anlatan 16 dakikalık bir kaydımız var. Eğer uygun görürseniz bunu dinletmek istiyorum. Bunun kısa hikâyesi var, dünyanın 7 ayrı ülkesinde birbirini tanımayan 7 ayrı şair yürek sadece sanal ortamda bir araya gelerek seslendirmelerini yaptı ve ilk defa bugün burada sizler tanık olacaksınız” dedi.

Belediye Başkanı Saffet Acar ise yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Dinar küçük bir ilçe ama son derece hareketli olan bir ilçe. Bu hareketli ilçede çok az bir mevcutla; güzel bir kent, güvenli bir kent, imajını veren siz değerli değerli arkadaşlarımızı kutluyorum. Gerçekten canla başla mesai gözetmeksizin çalışıyorsunuz. Bundan dolayı da her zaman sizlerle gurur duyuyorum sizleri çok seviyorum, nice nice 173. yıllara” diyen Acar şehitlerimizi de anarak yâd etti. Kaymakam Şahin ise konuşmasında şunları söyledi; “Biz büyük bir aile ve büyük bir orduyuz. Emniyet teşkilatının kuruluşunun 173. Yıl dönümü deniyorsa da, devlet kavramının oluştuğu yerde polis emniyet gücü var. Devletin varlık sebebi temelde insan haklarının korunması yaşam hakkı, bu anlamda devletin temelinde emniyet var. Devlet bizatihi sizlersiniz.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Gazi Yılmaz tarafından emniyet personeline hitaben okuduğu şiir sonrasında Komiser Ahmet Uysal tarafından Kuran-ı Kerim okunarak tüm şehitlerimizin ruhları şad edildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ