Başkan Özbaş Ata Bindi, Öğrencilere Cesaret Verdi

Başkan Özbaş Ata Bindi, Öğrencilere Cesaret Verdi
Yayınlama: 25.01.2018
A+
A-

Sarayköy Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi’nde eğitim alan ilkokul 3. ve 4. Sınıf öğrencilerini yarı yıl tatilinde at çiftliğine götüren Başkan Özbaş,  ilk kez at binecek olan öğrencilerin korkularını yenmesi için kendisi de ata bindi, öğrencilere eşlik etti.  

Öğrenciler 2017-2018 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatiline girdi. Sarayköy Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi’nde eğitim alan ilkokul 3. ve 4. sınıf öğrencilerini Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş karne hediyesi olarak at çiftliğine götürdü. Birçok öğrenci de ilk kez at çiftliğine gitmenin mutluluğunu yaşadı.

Başkan Özbaş, at binmekten korkan öğrencilere cesaret vermek için ata kendisi bindi, öğrencilerin heyecanına ortak oldu.

Sarayköy Belediyesi olarak ilçede bir ilke imza atarak Sosyal Etkinlik Merkezini hayata geçirdiklerini belirten Başkan Özbaş, “ Sarayköy Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezimiz ile ilkokul ve ortaokul öğrencilerimizin  derslerini pekiştirmek, sosyal etkinliklerini artırmak ve farklı programlar ile onların eğitim hayatlarına katkıda bulunmak istiyoruz.  Sosyal Etkinlik Merkezimiz adı üzerinde sadece derslerle sabit değil. Burada çocuklarımızın gelişimlerinin sağlanması ve sosyal hayata geçişlerinin daha kolay olması için sosyal etkinlikler yapıyoruz.  Cuma günü itibariyle okullarımız sömestr tatiline girdi. Sömestr tatilinde sadece derslerle ve kitap okumakla değil sosyal etkinliklerimizle de öğrencilerimizin tatilini doldurmuş olacağız. Bu düşünceyle 3. ve 4. sınıf öğrencilerimizi at çiftliğine getirdik. Ben çocuklarımızın yüzlerinin güldüğünü, mutlu olduklarını gördükçe çok daha mutlu oluyorum. İnşallah farklı etkinliklerle çocuklarımızı buluşturacağız. Biz, Sarayköy halkımızın ve gençlerimizin her daim yanında olmaya çalışıyoruz. Onların farklı aktivitelerle kavuşması için destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

İlk defa at çiftliğine geldiğini belirten 10 yaşındaki Selin Şahin, “ İlk ata bindiğimde çok korktum. Ancak alıştığımda korkmamaya başladım. Artık korkmuyorum. Tekrar gelmek istiyorum. Karne hediyesi olarak bizlere böyle bir hediye sunmuş olan Başkanımıza çok teşekkür ederim” diyerek mutluluğunu paylaştı.

Karne hediyesi olarak böyle bir hediye almaktan mutluluk duyduğunu belirten 9 yaşındaki Efe Kaya, “İlk kez ata bindim, çok heyecanlandım.  Başkanımıza bize böyle bir hediye verdiği için çok teşekkür ederim” diye konuştu.

8 yaşındaki Ceylin Selin Aras ise, “İlk kez at binmeye geliyorum. Ata ilk binerken birazcık korktum sonra alıştım.  Tekrar gelmeyi düşünüyorum. Burası çok güzel… Çok sevdim” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.