Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Başkan Tonel müjdeyi verdi.. Denizli Özel İnsanlar Derneği üretimini büyütüyor!

Egeyön Haber Haber Koordinatörü Ahmet Deda, Merkezi Denizli’de bulunan Özel İnsanlar Derneği Genel Merkezi’nde genel başkan Aysun Tonel ile özel bir röportaj gerçekleştirdi. Başkan Tonel, özel röportajımızda derneğin faaliyetlerini, gerçekleştirdiği etkinlikleri ve geleceğe dair hedeflerini anlattı.

Egeyön Haber Haber Koordinatörü

Egeyön Haber, merkezi Denizli’de bulunan Özel İnsanlar Derneği genel başkanı Aysun Tonel ile özel bir röportaj gerçekleştirdi. Özel Röportajda Başkan Tonel, derneklerini tanıtırken, gerçekleştirdiği projeler ve gelecek için takip ettikleri hedeflerini Egeyön Haber’e anlattı.

Başkan Aysun Tonel, ilk olarak Denizli Özel İnsanlar Derneği’ni tanıtarak başladı. Tonel, ‘2017’de 7 tane engelli kardeşimle kurduğumuz bir dernek. İlk kurduğumuzda Denizli şube olarak kurduk. 2018’de olağanüstü genel kurul ile birlikte Türkiye çapına açıldık ve şu anda burası genel merkez olarak geçmekte. İllerde de şubelerimiz var. Afyon’da var mesela. Bunun yanında açılması planlanan Bartın, Zonguldak gibi 24 tane ilde resmi olarak şubelerimiz açılmış olacak. Biz burada ne yapıyorsak, Bütün Türkiye’de aynı gönüllere dokunmak istiyoruz. Aynı özel insanlarla aynı anı aynı mutluluğu yaşamak istiyoruz.’ diye konuştu.

ÖNCE EĞİTİM VERİLİYOR SONRA İSTİHDAM SAĞLANIYOR

İŞKUR ile ortak projede çalıştıklarını söyleyen Tonel, ‘Engellilere yönelik proje çalışmaları için İŞKUR’a başvuru yaptık. Burada onaylandı. Engellilere yönelik mesleki eğitim ve rehabilitasyon projesi kapsamında ortopedik engelli grubuna ait ‘ Düz Dikiş Makineci’ kursumuz var burada. Günlük hem arkadaşlarımız 45 lira ücret alıyorlar. Hem de bunun yanı sıra kursumuz tamamlandıktan sonra başarılı olan bir tane özel kardeşimiz işe yerleştirilecek ve istihdam sağlanmış olacak.’ dedi.

‘BİZİM İÇİN ÖNCE SAĞLIK’

Gazeteci Ahmet Deda’nın ‘Bu projede sadece kadın değil erkeklerde var değil mi? sorusu üzerine konuşan Tonel, ‘Kadınlarımız ile birlikte 3 tane de beyefendi var bu projede. Şimdi siz de takdir edersiniz ki pandemi sürecindeyiz. Kursiyerlerimizi gruplara ayırdık ve eğitimlerimizi bu şekilde veriyoruz. Bizim için önce sağlık. Bizim kursiyerlerimiz 10 kişi. 2 tane de eğitmenimiz var. Toplam 12 kişi burada görev yağıyoruz. ve 5 kişi 5 kişi olarak kurslarımızı burada sağlıyoruz’ dedi.

KURS İÇİN KURULAN ATÖLYE İŞLETMEYE DÖNÜŞÜYOR!

Başkan Tonel, kurs için kurdukları atölyelerinin daha büyük bir alanda işletme olarak büyütülmesi ve kurum haline gelmesi müjdesini de ilk kez Egeyön Haber’de açıkladı. Aysun Tonel, ‘Derneğimiz kurs için kullanılan atölyemizi bir işletmeye döndürmek için çalışmalarımız var. Bu sanıyorum Denizli organize sanayi bölgesinde olacak. Bu konuda çalışmamız var. Ben şahsım ve yönetim adına çok teşekkür ediyorum. Organize sanayi başkanımıza, ticaret odası ve ihracatçılar odası başkanımıza. Hepsi de özel insanlar için desteklerini ortaya koydular, ilgili çalışmalarda her zaman yanımızda oldular. Denizli Ticaret Odası, Denizli İhracatçılar Birliği, Denizli Sanayi Odası ve Denizli Organize Sanayi yönetimi her zaman yanımızda oldu’ ifadelerini kullandı.

Özel İnsanlar Derneği ile gerçekleştirdiğimiz röportajın tamamını Egeyön TV Youtube kanalından izleyebilirsiniz: