Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Başkan Yalım çevreci projelere destek vermeye devam ediyor

UŞAK BELEDİYESİ VE TAŞINABİLİR PİL ÜRETİCİLERİ VE İTHALATÇILAR DERNEĞİ İŞBİRLİĞİNDE UŞAK’TAKİ TÜM İLKOKULLARDA ÇEVRE BİLİNCİNİ GELİŞTİRMEK AMACIYLA DÜZENLENEN ‘ATIK PİL TOPLAMA’ KAMPANYASINDA EN FAZLA ATIK PİL TOPLAYAN ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ.

UŞAK BELEDİYESİ VE TAŞINABİLİR

Uşak Belediyesi ve Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçılar Derneği işbirliğinde Uşak’taki tüm ilkokullarda çevre bilincini geliştirmek amacıyla düzenlenen ‘Atık Pil Toplama’ kampanyasında en fazla atık pil toplayan öğrencilere ödülleri verildi.

Uşak Belediyesi’nin geri dönüşümü desteklemek için büyük bir hassasiyet gösterdiği yarışmada 675 kg ile en çok atık pil toplayan Nihat Dülgeroğlu İlkokulu birinci oldu. Yarışmada dereceye giren öğrencilere Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım tarafından bisiklet, satranç seti, futbol ve voleybol topu gibi çeşitli hediyeler takdim edildi. Törene; Başkan Yalım’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Reyhan Aydın ve Halil Arslan, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katılım sağladı.

Programda konuşan ve geri dönüşümün önemine vurgu yapan Başkan Yalım, “Uşak geri dönüşümün lider şehri. Tekstil başta olmak üzere cam, plastik ve birçok alanda geri dönüşüm konusunda lideriz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızda çevre bilinci oluşturmak bizlerin en büyük görevi. Biz de bu kapsamda öğrencilerimizin bilinç sahibi olması adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yaptığımız çalışmalar ile hem temiz ve sağlıklı bir kent oluşturuyoruz; hem de ülke ekonomisine katkı sağlıyoruz” dedi. Öğrencilere de seslenen Yalım “Bugün düzenlediğimiz yarışmada birinci olarak liderliği göğüslediniz. Ben hepinizin çevreye karşı duyarlı birer birey olarak yetişmeniz temennisiyle, sizleri en güzel şekilde yetiştiren ailelerinizi ve sizleri tebrik ediyorum” diye konuştu.

Çocuklarda geri dönüşüm bilincini güçlendirmek, sıfır atık konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen program; hediye dağıtımının ardından fotoğraf çekimiyle sona erdi.