Egeyön Haber

Biçer Karaca ve CHP’li kadın vekillerden TBMM’de mor örtülü İstanbul sözleşmesi eylemi!

CHP Genel Başkan yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca bugün TBMM Genel Kurulu’dan CHP grubu adına ‘İstanbul sözleşme hakkında açıklama yaptı. Mor örtü ile CHP’li kadın milletvekilleri ile kürsüye çıkan Biçer Karaca, TBMM başkanvekili tarafından uyarma cezası verildi.

CHP Genel başkan yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca bugün TBMM genel kurulunda CHP grubu adına İstanbul sözleşmesi hakkında konuştu. Öncesinde CHP’li Kadın vekillerle birlikte TBMM kürsüsünü mor bir bayrak ile örterek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesini, Meclis kürsüsünü mor örtü ile kaplayarak protesto etti. TBMM başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, kürsünün mor örtü ile kapatılması sonrası oturuma ara verdi. Ara sonrası eylemlerini sürdüren CHP’li Biçer Karaca’ya uyarma cezası verildi.

‘GİDİŞİNİZ KORKTUĞUNUZ, ŞİDDETE VE KADIN CİNAYETLERİNE HAYIR DİYEN KADINLARIN ELİNDEN OLACAK’

Eylem sonrası kürsüde konuşmasına başlayan Biçer Karaca,’Bu uyarı cezasını şahsım ve tüm kadınlar için bir şeref madalyası olarak kabul ediyorum. Korkmayan, susmayan itaat etmeyen kadınlar, bu İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmenin, bir gecede meclis iradesine darbe yaparak fesih ediyorum demenin hesabını emin olun sandıkta soracak. Gidişiniz korktuğunuz; şiddete, kadın cinayetlerine hayır diyen kadınların elinden olacak. Bu an itibari katledilen ve şiddete uğrayan tüm kadınların vebali her birinizin üzerinedir. Genel kurulu saygı ile selamlıyorum’ dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ