Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Biriktirdiği paraları cam bölmede sergiliyor

AYDIN’IN KUŞADASI İLÇESİNDE KÜÇÜK YAŞLARDAN İTİBAREN BİRİKTİRDİĞİ PARALARLA ÖZEL BİR KOLEKSİYONA SAHİP OLAN CEM TAYMAZ, BU KOLEKSİYONUNU KENDİSİNE AİT RESTORANDA CAM BÖLMEDE SERGİLİYOR.

AYDIN’IN KUŞADASI İLÇESİNDE KÜÇÜK

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde küçük yaşlardan itibaren biriktirdiği paralarla özel bir koleksiyona sahip olan Cem Taymaz, bu koleksiyonunu kendisine ait kafede cam bölmede sergiliyor.

Kuşadası’nda yaşayan kafe işletmecisi Cem Taymaz’ın (49), küçük yaşta babasının teşvik etmesiyle başladığı eski para toplama hobisi zamanla tutkuya dönüştü. 42 yılda koleksiyonunu genişleten Taymaz, 100 kilo madeni para ile 15 bin adet banknotun bulunduğu bir koleksiyon oluşturdu. Sadece Türk paraları toplayan Cem Taymaz’ın koleksiyonunda, Osmanlı’nın 1808 yılında bastırdığı 100 kuruş, Sultan Mehmed Reşad dönemine ait kağıt 1 lira ile Cumhuriyetin 100’üncü yılı için özel olarak bastırılan 24 ayar altın kaplama para da bulunuyor.

Kafeye gelen müşterilerin eski paraları bazen hediye ettiğini ifade eden Taymaz, “Çocukluk yaşlarımdan beri bu işe merakım var. Daha önce kuyumculuk yapıyordum ve birçok para topladım. Şimdi Kuşadası’nda cafe işletiyorum. Cafemizde çocuk oyun alanı da olduğundan, çocuklu aileler de geliyor ve onlara bu koleksiyon tutkusunu aşılamak güzel bir duygu” dedi.