Egeyön Haber

Bucalı minikler hayallerini geri dönüştürdü

Buca Belediyesi, kentte başlattığı Sürdürülebilir Sıfır Atık Farkındalık Projesi kapsamında 3-6 yaş arasındaki miniklere çevre bilinci aşıladı. Belediyenin uzaktan eğitim veren Pırlanta Merkezleri tarafından hazırlanan videolar sayesinde on binlerce çocuk evdeki atık malzemelerle hayallerini geri dönüştürme şansı yakaladı. Çevresel sürdürülebilirliğe büyük önem verdiklerini belirten Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç, “Bucamızda okul öncesi çağdan başlayarak toplumun her kesiminde sıfır atık bilincini yükseltecek projelerimizi hayata geçiriyoruz” dedi.

Kentteki okul öncesi çocukların gelişimleri için birbirinden eğitici videolar hazırlayarak uzaktan eğitime devam eden Buca Belediyesi Pırlanta Merkezleri,  öğrencileriyle “31 Gün Sıfır Atık” programı uyguladı. Sosyal medya hesaplarından yayınlanan videolar aracılığıyla, her gün evde kullanılmayan malzemelerle birbirinden farklı faaliyetler yapıldı.  Oyuncaktan diş fırçasına, termostan dudak kremine kadar ortaya çıkan birçok yaratıcı eser ise Buca Belediyesi’nin zemin katında düzenlenen farkındalık sergisiyle ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. 

Öğrenmenin en etkili olduğu okul öncesi çağdaki öğrencilerin sıfır atık bilincinin yükselmesini hedeflediklerini belirten Başkan Av. Erhan Kılıç, “Günümüz dünyasının en önemli gündem maddelerinden birisi sürdürülebilirlik. Toplumsal, ekonomik ve çevresel sürdürülebilirlikle ilgili çalışmalara belediye olarak büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda bir süre önce Buca’da Sürdürülebilir Sıfır Atık Farkındalık Projesi’ni başlattık. Pırlanta Merkezlerimizde de bu doğrultuda 31 Gün Sıfır Atık Programı uyguladık. Toplumun her kesimine bu bilinci yerleştirebilmek ise en büyük arzumuz. Çünkü geleceğimize hep beraber sahip çıkmalıyız” diye konuştu. BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ