Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Büyükşehir’den kuş yavrularına anne şefkati ile bakım

Yaban hayatına da el uzatan Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi, 3 baykuş ve 1 kerkenez yavrusuna sahip çıktı. Anne şefkatinde bakımı yapılan yavruların besinleri, yabancılık çekmemeleri için gagaya benzeyen cımbızla yedirilmeye başlandı.

Yaban hayatına da el

Hasta, yaralı, kaza geçirmiş ve kötü muameleye maruz kalmış sokak hayvanlarının bakım ve tedavilerini yapan Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi, vahşi doğaya da şefkat elini uzatmaya devam ediyor.

Geçen hafta Yenişafak Mahallesi, Asmalıevler Mahallesi ile Honaz ilçesinde vatandaşlar tarafından bulunan bir adet Kulaklı Orman Baykuşu yavrusu, iki adet Peçeli Baykuş yavrusu ile bir kerkenez yavrusu Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne getirilerek teslim edildi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi veteriner hekimleri tarafından yavru kuşlara anne şefkatinde bakım yapılırken, besinleri yabancılık çekmemeleri için gagaya benzeyen cımbızla yedirilmeye başlandı. Yavruların yeteri kadar büyüdüklerinde ise yeniden doğal hayatlarına bırakılacağı kaydedildi.

Duyarlı vatandaşlara teşekkür

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi Veteriner Hekimi Elvan Alkaya, bakıma muhtaç yavruların tedavi altına alındığını belirtti.

Yavru kuşların türüne ve gelişimine göre beslemelerini yaptıklarını, yabancılık çekmemeleri için ise gagaya benzeyen cımbız kullandıklarını ifade eden Alkaya, “Yavruların tüy değişimleri olduktan sonra yaban hayatına dönüş çalışmalarına da başlayacağız. Bu hayvanları bularak gerekli tedavi ve bakımlarının yapılmasına yardımcı olan duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.