Egeyön Haber

Cahit Özkan’dan AK Parti kongresindeki ‘sosyal mesafesiz, maskesiz’ görüntülere ilginç yatay çekim savunması!

AK Parti’nin gerçekleştirdiği 7. Olağan Kongrede ortaya çıkan sosyal mesafesiz, maskesiz görüntüler hakkında AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan’dan açıklama geldi. Özkan;”Bir kilometrekarelik alanda inanın yatay çekimde, insanlar adeta üst üste binmiş gibi gözüküyor” diyerek görüntülerin yanıltıcı olduğunu savundu. Özkan’ın bu savunmasına sosyal medyadan tepkiler yükseldi.

AK Parti’nin birçok ilden binlerce katılımcıyla gerçekleştirdiği 7. Olağan Kongresi’nin salgın kurallarını ihlal ettiği eleştirilerine AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan yanıt verdi.

TESTTEN GEÇİRİLMİŞLER

“Kongre alanına gelen bütün delegasyonun hepsi tek tek testlerden geçirilmiştir. Zaten diğer tarafta maske, mesafe konularında tribünlerde olabildiğince elimizden gelen gayreti ortaya koyduk” diyen Özkan sözlerine şöyle devam etti; ”Kalabalığın içerisinden bir şekilde geçtik ve kongre alanına girdik. Sizler de medya anlayışıyla çok da iyi takdir edersiniz ki, orada yapay bir çekimi dikkate aldığınız zaman bir kilometrekarelik alanda inanın yatay çekimde, insanlar adeta üst üste binmiş gibi gözüküyor. Oysaki o kalabalığın içerisinde bulunduğunuz zaman orada çok daha küçümsenmeyecek bir mesafe vardı. Ben orada yatay bir kamera çekiminin yanılttığını düşünüyorum. İnanın su içmek için zaruret haricinde hiçbir şekilde teşkilat mensuplarımızın maske, mesafe, temizlik kurallarına riayetsizlik göstermediğinin altını çizmek lazım. Bu konuda bir hassasiyet vardı. Biz bunu özellikle gözlemledik. Özellikle de salon içerisinde gerek kolonya ve temizlik malzemeleri konusunda da bir sıkıntı söz konusu değildi.” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın bu savunmasına Twitter’da tepkiler geldi. İşte o paylaşımlar;

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ