Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Çal Belediyesi’nden bölge hayvancılığını heyecanlandıran yatırım

Denizli’nin Çal Belediyesi, Kurban Bayramı’na sayılı günler kala 850 küçükbaş, 50 büyükbaş hayvan kapasiteli Canlı Hayvan Pazarı’nı hizmete açtı. Hayvan satıcıları ve üreticiler, pazarda yer parası ödemeden satış yapacak, 3 ay sonra da pazarın hemen yanında mezbaha hizmete girecek. Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Yakın zaman sonra Çal’da her hafta canlı hayvan pazarı hizmete girmiş olacak. Bu durum Çal ekonomisine olumlu katkı sağlayacak” dedi.

Denizli’nin Çal Belediyesi, Kurban

Çal Belediyesi Canlı Hayvan Pazarı, yine belediyeye ait Araç Bakım Onarım Merkezi (Kademe) yanında hizmete açıldı. Bölge üreticileri kurbanlık satışlarına başladı. Kapalı alanı 1200 metrekare, toplamda 3500 metrekarelik alana sahip olan canlı hayvan pazarının hizmete girmesi, bölgedeki küçük ve büyükbaş hayvan üreticilerini de heyecanlandırdı. Yapımı devam eden Çal Belediyesi Mezbahanesi ise, 90 gün sonra hizmete açılacak. Canlı hayvan pazarının yanında hizmet verecek olan mezbahane de faaliyete başladığında tesis entegre tesis haline gelecek.

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi;

“Canlı hayvan pazarımız halkımıza hayırlı-uğurlu olsun. İlk etapta hizmeti bedelsiz veriyoruz. Kurban Bayramı’ndan hizmete açtığımız canlı hayvan pazarı oldukça modern ve çağdaş donanıma sahip. Yapımı devam eden mezbahane faaliyete girdiğinde hedefimiz her hafta canlı hayvan pazarını kurmak. Bu durum, Çal’daki hayvancılık çalışmalarına önemil katkı sunup, Çal ekonomisine de ciddi katkılar da bulunacaktır. Bu önemli hizmet, halkımıza hayırlı olsun.”