Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Çal ve Bekilli’de 20 mahalle şap karantinasına alındı

DENİZLİ’NİN ÇAL İLÇESİNE BAĞLI AKKENT MAHALLESİ’NDE GÖRÜLEN ŞAP HASTALIĞI NEDENİYLE ÇAL’A BAĞLI 17 VE BEKİLLİ İLÇESİNE BAĞLI 3 İLÇE OLMAK ÜZERE TOPLAM 20 MAHALLE KARANTİNAYA ALINDI.

DENİZLİ’NİN ÇAL İLÇESİNE BAĞLI

DENİZLİ (İHA) – Denizli’nin Çal ilçesine bağlı Akkent Mahallesi’nde görülen şap hastalığı nedeniyle Çal’a bağlı 17 ve Bekilli ilçesine bağlı 3 ilçe olmak üzere toplam 20 mahalle karantinaya alındı.

Konuyla ilgili olarak Çal Kaymakamlığından yapılan açıklamada; “İlçemiz Akkent Mahallesinde Şap Hastalığı çıkışından dolayı Akkent, Hançalar, Alfaklar, Hüseyinler, İsmailler, Şapçılar, Kocaköy, Süller, Bahadınlar, Sazak, Develler, Çalkuyucak, Çalçakırlar, Selcen, Kabalar, Yeşilyurt, Ortaköy mahallelerimizde ve Bekilli ilçesi Yenimahalle, Bahçeli ve Yahyalar Mahallerinde 13 Mayıs 2024 tarih ve 2024/1 sayılı İlçe Hayvan Sağlık Zabıtası Komisyon Kararı’yla hayvan hareketleri kısıtlanmıştır. Yeni alınacak İlçe Hayvan Sağlık Zabıtası Komisyon Kararına kadar bu mahallerde hayvan giriş çıkışı yasaktır. Tedbirlerin dikkatlice uygulanmasını ve takip edilmesini dikkatlerinize sunarız” denildi.