Egeyön Haber

Çal’da ‘Kolonoskopi’ Cihazı Ortalığı Karıştırdı!

Denizli’nin Çal ilçesinde bu gün yaşan bir olay gündem bomba gibi düştü. Çal Devlet Hastanesi’nde bulunan kolonoskopi cihazını Denizli İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri Sarayköy’e götürmek isteyince ilginç bir telefon trafiği yaşandı.

Çal Devlet Hastanesi’nde bulunan ve 5 yıldır kullanılmayan Kolonoskopi cihazını Denizli İl Müdürlüğü çalışıp çalışmadığını kontrol etmek ve bakımını yapmak amacıyla Sarayköy Devlet Hastanesi’ne götürmek istedi. Yıllar önce Çallı vatandaşların topladığı paralar ile alınan cihazın ilçeden götürülmesi Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan’a intikal etti. Başkan Akcan hemen Denizli İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk’ü arayarak, ‘Bu cihaz Çal sakinlerinin malıdır. Götürülmesine izin vermeyiz’ demesi üzerine, İl Sağlık Müdürü bu talebi yeniden değerlendirdi ve başkanın tepkisi sonrası bakım çalışmasından vazgeçti.

BAŞKAN AKCAN, HEMEN ÖZTÜRK’Ü ARADI

Olay bu gün öğle saatlerinde Denizli gündemine düştü. Çal’ın tanınan ismi İhsan Erdemir’e bir vatandaşın Çal devlet Hastanesi’nde bulunan kolonoskopi cihazının Denizli İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından götürüldüğü bilgisini vermesi ile başladı. Erdemir bu bilgiyi Başkan Akcan’ı arayarak bildirdi. Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, durumu öğrenir öğrenmez Denizli İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk’ü aradı. Akcan Öztürk’e Çal’da ilçe sakinlerin yıllar önce para toparlayarak ilçe hastanesine kazandırdığı cihazın Çal’dan götürülmesini istemediklerini, cihazın götürülmesi içinde Çallılar’ın rızasının sorulması gerektiği ifade etti. Berna Öztürk’te Başkan Akcan’a cihazla ilgili değerlendirme yapıp kendilerine bilgi verileceğini cevabını verdi.

Kolonoskopi cihazı

BERNA ÖZTÜRK OLAYA AÇIKLIK GETİRDİ

Denizli Deda Haber, Denizli Sağlık İl Müdürü Berna Öztürk’ten konu ile ilgili bilgi aldı.  Berna Öztürk, bahsi geçen cihazın 7 yıl önce Çal Devlet Hastanesi’ne kazandırıldığını bildiklerini ancak şu anda Çal Devlet Hastanesi’ndeki cihazın yaklaşık 5 yıldır kullanılmadığını belirtti. Hali hazırda Çal Devlet Hastanesi’nde kolonoskopi cihazını kullanacak hekim olmadığını ve 5 yıldır kullanılmayan cihazın çalışıp çalışmadığını ve gerekiyorsa bakımını yapmak için Sarayköy Devlet Hastanesi’ne götürülmek istendiği belirtti. Sanılanın aksine küçük bir cihaz olduğunu belirten Öztürk, Başkan Akcan’ın isteğinin üzerine İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin cihazı Çal Devlet Hastanesi’ne teslim etmesi talimatı verdiğini ifade etti.BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ