Egeyön Haber

Çetin döneminde Denizlispor teknik direktör mezarlığı oldu!

Denizlispor’daki teknik direktörlük istikrarsızlığı devam ediyor. Yeşil-siyahlılarda Mustafa Üstek döneminde takımın başına getirilen 1. Lig şampiyonluğunu yaşatan Yücel İldiz’in Süper Lig’de takımdan ayrılmasının ardından teknik direktörlerde istikrar sağlanamadı. Ali Çetin başkanlığında 864 günde yardımcı teknik sorumlular dahil 8 teknik direktör ile çalışıldı. Bu ortalama 100 günde bir teknik direktör değişikliği anlamına geliyor.

Denizlispor’da teknik direktör Hakan Kutlu’nun istifasını vererek takımdan ayrılmasının ardından bu sezon yeşil-siyahlılar da yardımcı antrenör Kenan Atik dahil teknik kadroda 4’ncü ayrılık yaşanmış oldu. Yeşil-siyahlılarda Ali Çetin döneminde yaşanan teknik direktör istikrarsızlığı ise dikkat çekiyor.

Denizlispor’da 2018 yılının Aralık ayında kulüp başkanlığına seçilen Ali Çetin döneminde yardımcı teknik sorumlular dahil 8 teknik direktör ile çalışıldı. Bu dönemde en yüksek istikrar Mustafa Üstek döneminde takımın başına getirilen 1. Lig şampiyonluğunu yaşatan Yücel İldiz’de yaşandı. İldiz takımın başında 35 maç 356 gün kaldı. Süper Lig’de Denizlispor çok kötü durumda değil iken yolların ayrıldığı İldiz’in ardından hiçbir şey eskisi gibi olmadı.

İldiz’in ardından Mehmet Özdilek 128 gün 20 maç, Bülent Uygun 131 gün 8 maç, Levent Kartop 30 gün 4 maç, Robert Prosinecki 96 gün 9 maç, Kenan Atik 24 gün 3 maç, Yalçın Koşukavak 41 gün 9 maç ve Hakan Kutlu 79 gün 13 maç görev yaptı. Bu teknik direktör değişikliği Denizlispor’da ortalama 100 günde bir teknik adam değişikliğine işaret ediyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ