Pimatech Reklamı
Egeyön Haber

CHP Denizli’den Büyükşehir önünde ‘Su zammı’ eylemi!

Denizli gündeminden su zammı düşmüyor. Temmuz ayında Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi’nden geçen ve Ağustos ayında faturalara yansıyan yüzde 20’lik su zammı’na tepkiler çığ gibi büyüyor. CHP Denizli İl Örgütü, Denizli Büyükşehir Belediyesi önünde su zammı protesto etmek için basın açıklaması yaptı. Açıklamada, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın 21 Kasım 2018 tarihinde su zammı ile ilgili ‘su ücretleri ve hiçbir tarifede fiyat artışı olmayacak’ sözüne vurgu yapıldı.

 

Denizli’de konutlarda İçme suyunun metreküpüne %20 zam kararına tepkiler büyüyor. Bugün CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, CHP Milletvekili Teoman Sancar, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, partililer ve vatandaşların katılımı ile Denizli Büyükşehir Belediyesi önünde basın açıklaması yapıldı. Eylemde CHP Gençlik Kolları’nın su zammı’nı eleştiren pankartları ise dikkat çekti.

CHP İl Başkanı Mahir Akbaba okuduğu basın açıklaması ile Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve yapılan su zammına sert eleştiriler getirdi. Akbaba eylemlerin haricinde hukuksal mücadelenin de devam ettiğini, İYİ Parti Pamukkale Belediye Meclis üyesi Uğur Çizmecioğlu’nun Denizli İdare Mahkemesi’nde açtığı davanın da arkasında olduklarını dile getirdi.

Basın açıklamasında notlar ise şu şekilde idi;

CHP’DEN ZOR SORULAR?

”Yapılan  ‘su zammı’nın kendilerince açıklamaları olacaktır. Ancak vatandaşın cebine göz diken bu zam için bizler görevimizi yerine getirerek soruyoruz;

1-Seçimlerden sonra yerleşim alanlarına yeni hatlar döşenerek su mu getirildi?
2-Dereleri ve doğa kaynakları kapalı sistemle park,bahçe sulamasına ve bazı şebekelere dahil ederken mi maliyetler arttı?
3-Bu zam Pamukkale’de oluşturulan adı Seyir Tepesi olan ‘Cinayet Tepesi’nin tamamlanması için maliyetleri karşılması amacıyla mı yapıldı?
4-Bu zamla kırsal kesimdeki çiftçiler maliyetleri nasıl karşılayacaktır?
5-Dar gelirli insanlar faturaları nasıl ödeyecektir?
6-Yer altı suları şebekeye mi tarımsal sulamaya mı veriliyor?
7-Bu zam göz yumduğunuz kaçak kullanımların faturası mıdır?
8-Zamlı tarifeler büyükşehir belediyesinin bütçesine katkı ya da denkleştirme için mi?
9-Su zammında kademelerde ayarlama yapılmış mıdır? Yapıldıysa bu çifte zam değil midir?
10-İçme suyu için ne kadar zam yapılmıştı?
11-Sıradaki zamlar katkı paylarına mı yapılacak?
12-Yüz yılın alt yapı projesi bitmiş, borçları mı başlamıştır?
13-Bu zamlar yüksek faizli kredilerin ödemesi için mi yapıldı?

CHP Denizli’den ‘Su Zammına’ büyük tepki! okumak için tıklayın

”SAYIN BAŞKAN SEÇİMDEN ÖNCE ‘ZAM YOK’ DEMİŞTİ, YİNE YALAN-DOLAN OLDU”

Mahir Akbaba art arda yönelttiği sorulara ‘yalan-dolan’ ile değil rakamlarla cevap verilmesini istediklerini belirterek,”Sayın Zolan ve belediyemiz şebeke suyumuzun içilebilir olduğunun reklamlarını yaptılar. Öyleyse ne için kendileri şebeke suyu içmeyip kamyonlarca hazır su alıyorlar? Sayın Başkan seçimden önce 2019’da ‘Zam Yok’ demiştiniz. Ne oldu? Siz çok iyi biliyorsunuz. Yine ve yeniden yalan oldu, dolan oldu. İstanbul’da su fiyatlar ve konutlarda yüzde 46 indirim yaparken, iş yerlerinde yüzde 10 indirim yaparken, ülkemizin birçok belediyesinde su fiyatları indirilirken, yüzde 20 zam uygulaması neyin bedelidir? Hemşehrileriniz sizden çalışma, indirim beklerken ekonominin dibe vurmasını bize fatura edemezsiniz” dedi.

Başkan Doğan o soruya böyle cevap verdi!

CHP’nin gerçekleştirdiği basın açıklamasının tamamını videodan izleyebilirsiniz!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ