Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

CHP Pamukkale’de sandık görevlisi listesi krizi sonrası CHP Denizli il başkanlığından ilK açıklama geldi!

Pamukkale ilçesinde yaşanan olumsuzluk ve hukuksuzlukla ilgili yasal sürecin devam ettiğini ve 14 Mayıs’ta sandıkları korumak için örgüt olarak sahada olacaklarını belirten Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum, “kimsenin kuşkusu olmasın, sandıklarımızı en iyi şekilde koruyacağız” dedi. Horzum, Pamukkale ilçe Başkanı Arpacı’nın da genel merkezin talimatı ile istifa ettiği açıkladı.

Pamukkale ilçesinde yaşanan olumsuzluk

CHP Denizli’de Pamukkale ilçe başkanlığının YSK’ya verilmesi gereken sandık görevli listesini 5 dakika geç vermesi sonrası YSK’nın listesi kabul etmemesi bir skandala sebep olmuştu. CHP’nin Pamukkale’de sandık görevlisinin bulunamayacağını açıklamasının ardından gözler CHP Denizli’ye çevrilmişti. Yaşanan olay sonrası CHP Pamukkale ilçe başkanı Arda Arpacı’nın genel merkezin talimatıyla istifa ettiği öğrenildi. Konu ile ilgili CHP Denizli’den de ilk açıklama CHP Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum’dan geldi.

‘YASAL YOLLARA BAŞVURULMUŞ OLUP YSK’YA YAPTIĞIMIZ İTİRAZIN SONUCU BEKLENMEKTEDİR’

İlçe başkanlığının seçim kuruluna teslim ettiği görevli listesinin yedekleriyle beraber sisteme girildiğini ancak sonrasında reddedildiğini ifade eden Horzum, “Bu konu ile ilgili yasal yollara başvurulmuş olup, şu an Yüksek Seçim Kuruluna yapılan itirazımızın sonucu beklenmektedir. Sonuç ne olursa olsun, sandık güvenliğini sağlamak, bizlerin görev ve sorumluluğundadır. Örgütümüzle beraber bunu en iyi şekilde yapacağımızdan kimsenin en ufak bir şüphesi olmasın” dedi.

ARPACI GENEL MERKEZİN TALİMATI DOĞRULTUSUNDA İSTİFA ETTİ

Genel Merkezin talebi doğrultusunda Pamukkale İlçe Başkanı Arda Arpacı’nın istifa ettiğini bildiren Başkan Horzum, “2 gündür partimizi arayarak endişelerini dile getiren ve görev almak isteyen partililerimize ve vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Hiç kimsenin şüphesi olmasın. 25 bin üyemiz ve aydınlık Türkiye isteyen vatandaşlarımızla beraber sandıkları güvende tutacağız. Örgütümüz görevinin başında ve her sandıkta en az 3 görevli ile sandıklarımıza her zamankinden daha çok sahip çıkacağız” diye konuştu.

‘YAŞANAN OLUMSUZLUKLARDAN GÜÇLENEREK ÇIKMAK GENLERİMİZDE VAR’

Cumhuriyet Halk Partisi olarak yaşanan bu olaydan daha da güçlenerek çıkacaklarının altını çizen Horzum, “Cumhuriyet Halk Partisi, içişleri Bakanlığı’na verilen dilekçe ile kurulmadı. Biz Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu partisiyiz. Yaşanan olumsuzluklardan güçlenerek çıkmak bizim genlerimizde var. Hiçbir partilimizin ve vatandaşımızın kuşkusu olmasın. Bu olaydan da güçlenerek çıkacağız. 15 Mayıs’ta hep birlikte Türkiye’ye yeniden baharı getirip milletin iktidarını kuracağız. Milletin iktidarında Türkiye derin bir nefes alacak. Sana Söz Denizli” dedi.