Egeyön Haber

CHP’den 81 İlde Eş Zamanlı Açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçtiğimiz günlerde yaptığı  “Valilere, CHP il başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim” sözleriyle ilgili olarak CHP İl Başkanları 81 ilde eş zamanlı açıklama yaptılar. CHP İzmir İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısında CHP İl Başkanı adına basın açıklamasını İl Sekreteri Birgül Değirmenci yaptı.

İzmir milletvekili Atila Sertel, Kani Beko, ilçe başkanları ve yöneticiler basın toplantısına katılanlar arasındaydı.

Çatışma ve Kaos Çağrısı Yapmıştır

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “Valilere, CHP il başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim” sözleriyle toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yapmıştır. Bu sorumsuz ve hadsiz tutum açıkça ateşle oynamaktır.” diyen İl Sekreteri Birgül Değirmenci sözlerine şöyle devam etti: “Şehitlerimiz arasında ayrım yapan anlayış, şimdi de şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmek peşindedir. Şehitlerimiz siyasi partilerin değil milletimizin evlatlarıdır.
AK Parti Genel Başkanı Erdoğan bu açıklamanın neresindedir? Eğer bu açıklamayı reddedip derhal İçişleri Bakanı hakkında gereğini yapmazlarsa, bilinmelidir ki bu münferit birinin densiz bir açıklaması olmaktan çıkar, derin mahfillerde hazırlanmış soysuz bir kaos planı olduğunu gösterir. Daha yeni tamamlanan seçimlerin toplumda gerilimleri yok edip sükunet ve huzuru tesis etmesi beklenirken, toplumu terörize eden bu açıklama eğer densiz bir çıkış değilse, o zaman yeni dönemin çatışma ve kaos üzerinden kurgulandığının delilidir.”

 

Tek Sorumlu Soylu ve İktidar Olacaktır

Terörün kökünün kazınması ve bir daha şehitlerimizin gelmemesinin en büyük arzuları olduğunu ifade eden Birgül Değirmenci :”Ancak şehit cenazeleri olması durumunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün yöneticilerimiz, milletvekillerimiz, il başkanlarımız ve örgütlerimiz tam kadro halinde orada şehitlerimizin huzurunda olacaklardır. Hiç kimsenin bunu engellemeye gücü yetmeyecektir.  Ortaya çıkabilecek olayların tek sorumlusu Süleyman Soylu ve ona imkân veren iktidardır.” diyerek sözlerini tamamladı.

Sorulan soru üzerine İl Sekreteri Değirmenci, partisinin genel merkeziyle ortak hareket ederek 81 ille eş zamanlı olarak suç duyurusunda bulunabileceklerini de kaydetti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ