Pimatech Reklamı
Egeyön Haber

Çiğli’de Deve Güreşleri Festivali Yoğun İlgi Gördü

İzmir’in Çiğli ilçesinde, belediye tarafından geleneksel hale getirilen Deve Güreşleri Festivali’nin 9.’su, Harmandalı’da düzenlendi. Festivale Ege ve Akdeniz’in dört bir yanından develer katılırken, vatandaşlar güreşlere büyük ilgi gösterdi.

  Çiğli Belediyesi ve Harmandalı Deve ve Deve Güreşi Sevenler Derneği iş birliğiyle düzenlenen 9. Geleneksel Harmandalı Deve Güreşleri Festivali bu yıl da yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Ege ve Akdeniz’in çeşitli illerinden gelen 140 devenin yarıştığı şenlikler Harmandalı’da yapıldı. Festivale; Çanakkale, Muğla, Balıkesir, Aydın, Denizli, Antalya ve İzmir’in ilçelerinden develer katıldı. Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, belediye başkanlığı adına yarışan develerin sahiplerine birer kupa hediye etti.

  Gün boyu süren festivalde vatandaşlarla bir araya gelen Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, deve güreşleri festivalinin, geleneklerin sürdürülmesi adına birçok vatandaşı memnun ettiğini söyledi. Arslan, “Harmandalı bölgemiz deve güreşlerine geçmişte de defalarca ev sahipliği yaptı. Özellikle deve güreşleri gibi gelenekselleşmiş festivaller Çiğli’de yaşatılması gereken önemli organizasyonlardır. Her hizmet ve projemizde vatandaşımızın memnuniyetini düşünerek iş yapıyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yıl da festivale yoğun ilgi yaşandı” şeklinde konuştu.

                 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ