Pimatech Reklamı
Egeyön Haber

Çivril Belediyesi güneşten aylık 150 bin TL kazanıyor

DENİZLİ ÇİVRİL BELEDİYESİ 20 BİN METRE KARE ARAZİ ÜZERİNE KURDUĞU GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİNDEN (GES) AYLIK ORTALAMA 150 BİN TL GELİR ELDE EDİYOR.

Denizli Çivril Belediyesi 20 bin metre kare arazi üzerine kurduğu güneş enerji santralinden (GES) aylık ortalama 150 bin TL gelir elde ediyor.

Çivril Belediyesi, güneş enerji santrali ile elektrik üretmeye başladı. Belediye 20 bin metre kare arazi üzerine kurduğu santralden aylık ortalama 150 bin lira gelir sağlıyor. Çivril Belediyesi’ne ait olan 890 KWE’lik güneş enerji terminalinde 3 bin 738 panel bulunuyor. Güneş enerji sisteminin 4 milyon 500 bin liraya mal olduğunu belirten Çivril Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven, “Bölgenin güneş enerjisini elektrik enerjisine dönüştürmek, belediyemizin kendi elektrik ihtiyacını karşılamak ve belediyemize ek katkı sağlayarak ülke ekonomisinde enerjide dışa bağımlılığı azaltmak için böyle bir projeyi hayata geçirdik. Güneş enerjisi çevreci ve maliyeti düşük bir sistemdir. Yapımı biten ve devam eden projelerle inşallah ilçemizin çehresini değiştiriyoruz, değiştirmeye devam edeceğiz. Bir kez daha GES projemiz ilçemize, belediyemize ve hemşerilerimize hayırlı olsun” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ