Çökelek Mahallesinde Dere Temizliği Tamamlandı

Çökelek Mahallesinde Dere Temizliği Tamamlandı
Yayınlama: 20.01.2018
A+
A-
MASKİ Genel Müdürlüğü, Salihli ilçesine bağlı Çökelek Mahallesi’nde başladığı bir buçuk kilometrelik dere temizlik çalışmasını tamamladı.
Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde başlattığı dere temizlik çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda MASKİ, Salihli ilçesine bağlı Çökelek Mahallesi’nde başladığı dere temizlik çalışmasını tamamladı. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından bir buçuk kilometrelik dere yatağında yapılan temizlik çalışması ile vatandaşların kış mevsiminde sıkıntı yaşamasının önüne geçildi.

“Deremiz, mahallemize güzellik kattı”

MASKİ’nin hizmetlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Çökelek Mahalle Muhtarı Mevlüt Kılınç, “Mahallemizin yakınından geçen derede sazlıklar suyun akışını engellemişti. Yağmurlar bastırınca da su taşkınları ve biriken su sebebiyle kötü koku oluşmuştu. MASKİ yetkililerine sıkıntımızı bildirdik. Sağolsunlar geldiler ve düzgün bir şekilde çalışmayı bitirdiler. Deremiz temizlenerek su akışı kolaylaştı. Şimdi ne kadar yağmur yağarsa yağsın su birikintisi olmayacak ve deremiz pis kokmayacak. MASKİ yetkilileri deremizi ilaçlayarak kokuyu da yok ettiler. Mahallemiz hem su taşkınından hem de kötü kokudan kurtulmuş oldu. Bataklıktan eser kalmadı. Çok kısa bir sürede temizlenen deremiz mahallemize güzellik kattı. Hizmetlerinden dolayı Cengiz Başkanımıza ve MASKİ Genel Müdürümüz Yaşar Coşkun’a çok teşekkür ederiz” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.