Dalgıçlar Küçükbük Koyunu Temizlendi

Dalgıçlar Küçükbük Koyunu Temizlendi
Yayınlama: 18.04.2018
A+
A-

Bodrum Belediyesi’nin dört yıldır sürdürdüğü sosyal sorumluluk projesi “Denize en çok MAVİ yakışır” Bodrum Belediyesi Deniz Dibi Temizlik Çalışmaları bu hafta Küçükbük’te devam etti.

Küçükbük Mahalle Muhtarı Ali Akbulut ve bölgedeki bazı vatandaşlar da etkinliğe katılarak çalışmaları takip etti. 3 yıldızlı üç, 2 yıldızlı yedi, tek yıldızlı iki ve bir serbest dalgıç olmak üzere 13 kişiden oluşan Bodrum Belediyesi Dalış Ekibi, yaklaşık iki saat boyunca deniz dibinde biriken atıkları topladı.

Bölgede hazır bekleyen Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerine dalgıçlar tarafından ulaştırılan atıklar, yerinde ölçülüp ayrıştırılarak geri dönüşüm için Konacık’taki Bodrum Belediyesi 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne nakledildi.

Çalışmalarda denizden 1 adet 20 kg’lık lastik, 83 kg plastik atık, 10 kg cam atığı, 30 kg da tekstil atığı olmak üzere toplam 143 kg atık çıkarıldı.

Bu sene 19 noktada planlanan deniz dibi temizlik çalışmaları Küçükbük’ün ardından Gölköy, Türkbükü, Torba ve son olarak da Bodrum ilçe merkezinde devam edecek.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.