Egeyön Haber

Denizli Büyükşehir’den Trafikte Hayat Kurtaracak Önlemler

Denizli’de son zamanlarda artan kazalara Denizli Büyükşehir Belediyesi’nden önlem geldi. Can kaybının en aza indirgenmesi için köprülü su bariyeri uygulamasını hayata geçiyor. Su bariyerlerinin hayat kurtarmakta önemli katkı sağlayacağının altı çizildi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi  Başkanlığı  İlk etapta Fatih Köprülü Kavşağı, Deliktaş Köprülü Kavşağı ve Zeybek Köprülü Kavşağı’na konan su bariyerlerinin olası kazalarda darbeyi emerek çarpma şiddetini azalttığı, bu şekilde olası yaralanma ve ölümlü kazaları en aza indirdiği ifade edildi. Olası trafik kazalarında can kaybını en aza indirgemek için yaklaşık 15 gün önce refüj başı su bariyeri uygulamasını hayata geçirdi.Köprü, viyadük, geçit gibi ihtiyaç bulunan tüm noktalara su bariyerlerinin konacağı ifade edilirken, geçtiğimiz hafta Fatih Köprülü Kavşağı’nda yaşanan kaza uygulamanın önemini gösterdi. Fatih Köprülü Kavşağı’nda kontrolden çıkan bir otomobil su bariyerline çarparak hızını azaltırken, hurdaya dönen araçta bulunan 2 kişiden birinin yaralandığı kaydedildi.

Tüm köprülü kavşaklarda uygulanacak

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kent genelinde hayata geçirdikleri ulaşım projeleri ile vatandaşların rahat ve konforlu bir şekilde seyahat etmesini amaçladıklarını belirterek, bunların yanında trafik güvenliği için de bir çok uygulamayı hayata geçirdiklerini söyledi. Bunlardan birinin su bariyerleri olduğunu ifade eden Başkan Osman Zolan, “Ulaşım Dairesi Başkanlığımız tarafından başlatılan bu uygulama ile trafik kazalarında olabilecek zararı en aza indirmeyi hedefliyoruz. Önümüzdeki günlerde şehrimizdeki tüm köprülü kavşak girişlerinde bu uygulamayı hayata geçireceğiz” diye konuştu.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ