http://www.wannawatches.com
Egeyön Haber

Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Karaçay “10 Ocak Çalışan Gazeteciler bayramını buruk kutluyoruz”

Denizli Gazeteciler Cemiyeti (DGC) Başkanı Muhammet Karaçay 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Denizli Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Karaçay’ın mesajı şu şekilde;
10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü uygulanan tasarruf tedbirleri nedeniyle buruk kutluyoruz. Basın emekçilerinin 10 Ocak 1961 yılında kazandıkları haklar 61 yılda siyasal iktidarlar tarafından ellerinden alındı. Basın çalışanları daha iyi haklara sahip olması gerekiyor. Ülkemizde gazete, televizyon ve internet haber sitelerinde kapsamlı bir yasal değişime, yenilenmeye ihtiyaç bulunmaktadır.
2020-2021 yılları medya sektörü için zor bir yıl oldu. Korona virüsün bizden kopardığı meslektaşlarımız oldu. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde öncelikle virüsten dolayı kaybettiğimiz Çivril İlçesinde faaliyet gösteren Çivril’in Sesi Gazetesi sahibi Sebahattin Yaman ve Son Nokta imtiyaz sahibi Erol Kes’e ve meslektaşlarımıza Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun diyoruz.
Basın çalışanlarının 1961 yılında kazandıkları ile bu günkü hakları arasında uçurumlar vardır. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle, çözüm bekleyen sorunlarımızı kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz. Sektörümüzde yaşanan sorunların bir an önce çözümlenmesi, demokrasimizin gelişmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Basın özgürlüğünden, basında çalışma koşullarına, mesleki standartlardaki yasal düzenlemeler için TBMM’de grubu bulunan partilere yeni yasal düzenlemeler için çağrıda bulunuyoruz. Sorunlarımızı aktardığımız Milletvekillerimiz, her seferinde not alıyor ve aldıkları notlar buharlaşıyor.
Özgür basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir. Halkın sesi olma görevini üstlenen bağımsız ve özgür basın, düşünce özgürlüğünün de en etkili aracıdır.
10 Ocak Basın Bayramı değil, birlik, dayanışma direniş günüdür. Özgürce bayramlar kutlamak dileğimizdir.
DGC Yönetim Kurulu olarak, bugün bizden tarafsız haberler bekleyen halkımıza ve DGC’nin fedakar üyelerine saygı ve sevgilerimizi sunarız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ