Denizli Tabip Odası Seçimlerini Kazanan DR. Meral Alten Oldu

Denizli Tabip Odası Seçimlerini Kazanan DR. Meral Alten Oldu
Yayınlama: 16.04.2018
A+
A-

Denizli Tabip Odası’nda seçim heyecanı sona erdi. 4 yıldır başkanlık yapan Dr. Gökhan Önem, başkanlık koltuğunu ilk kadın başkan olan Meral Alten’e devretti.

Denizli Tabip Odası Merkezi’nde dün (pazar) gerçekleştirilen genel kurulun ilk gününde, oda faaliyetleri ele alındı ve onaylandı. Başkanlığını Prof. Dr. Gökhan Önem’in yaptığı Denizli Tabip Odası’nda, ikinci gün ise seçim heyecanı vardı. Seçimlerde Dr. Meral Alten başkanlığındaki Çağdaş Hekimler Grubu ile liderliğini Dr. Sefa Gez’in üstlendiği Demokratik Katılım Grubu yarıştı. Seçimlere odaya kayıtlığı 1004 hekimden 559’u sandığa gitti.

Çarşaf listeyle gidilen seçimde 367 hekimin oyunu alan Dr. Meral Alten, odanın yeni başkanı oldu. Alten’in rakibi Dr. Sefa Gez ise 235 oyda kaldı. Seçim sonuçlarının alınmasının ardından Denizli Tabip Odası’nda ikinci Alten dönemi başlamış oldu. Dr. Meral Alten, Denizli Tabip Odası’nın ilk kadın başkanı oldu.

Meral Alten başkanlığındaki Denizli Tabip Odası’nın yeni yönetimi Dr. Ahmet Ünsal Ataşer, Dr. Selçuk Ünal, Prof. Dr. Rıza Hakan Erbay, Dr. Bedriye Fercem Erbay, Dr. Özcan Kurt ve Dr. Ruhsar Alaca’dan oluştu. Büyük kongre delegeliklerine ise eski başkan Prof. Dr. Gökhan Önem, Dr. Belkıs Sınık, Dr. Oğuz Peker, Dr. Simay Kaya, Dr. Süreyya Tan, Dr. Gökhan Deda ve Dr. Hüseyin Atıcı seçildi.

4 yıldır  Denizli Tabip Odası’nda başkanlık göevini yürüten ve koltuğunu devreden Dr. Gökhan Önem, “Dört yıldır yürütmekte olduğum Denizli Tabip Odası Başkanlığını büyük bir mutlulukla değerli Dr. Meral Alten’e devretme zamanı geldi. Başkanlık dönemimde birlikte çalışmaktan onur duyduğum ve birlikte çok iyi çalışmalara imza attığımız başta yönetim kurulunda görev yapan arkadaşlarım olmak üzere tüm görevli arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Benim de Büyük Kongre Delegesi olarak görev aldığım yeni dönemde Dr. Meral Alten başkanıma, yönetim kurulu üyelerimize ve diğer arkadaşlarıma başarılar diliyorum.  Her daim Denizli Tabip Odasının yanında olacağız. Seçimde Çağdaş Hekimler Grubuna göstermiş oldukları büyük destek için de değerli üyelerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.