Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Denizli’de 813 hektarlık 24 adet bal ormanı arıcılara hizmet veriyor

TÜRKİYE’DE ARICILIĞIN EN FAZLA YAPILDIĞI İLLERDEN BİRİ OLAN DENİZLİ’DE, ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN HİZMETE SUNULAN TOPLAMDA 813,73 HEKTARLIK 24 ADET BAL ORMANI, ZENGİN FLORA ÇEŞİTLİLİĞİYLE ARICILARA HİZMET VERİYOR.

TÜRKİYE’DE ARICILIĞIN EN FAZLA

Türkiye’de arıcılığın en fazla yapıldığı illerden biri olan Denizli’de, Orman Bölge Müdürlüğü tarafından hizmete sunulan toplamda 813,73 hektarlık 24 adet bal ormanı, zengin flora çeşitliliğiyle arıcılara hizmet veriyor.

Dünyada arı kolonisi bakımından ikinci sırada bulunan Türkiye’de bal ormanlarının sayısı giderek artıyor. Arıcılar Birliği’ne kayıtlı 1150 arıcı ile ülkede arıcılığın en yaygın olduğu illerden biri olan Denizli’de, Acıpayam’da 1, Babadağ’da 2, Baklan’da 1, Bekilli’de 1, Beyağaç’ta 1, Buldan’da 1, Çal’da 1, Çameli’de 2, Çivril’de 4, Honaz’da 1, Merkez’de 1, ve Denizli Orman Bölge Müdürlüğü sorumluluğunda olan Uşak iline bağlı Banaz’da 2, Esme’de 1, Karahallı’da 1 ve Uşak Merkez’de 4 olmak üzere toplamdaı 24 adet bal ormanıyla 813,73 hektarlık alanda arıcılık faaliyetleri devam ediyor. Zengin flora çeşitliliği sağlayan bal ormanları, bal ve polen gibi arı ürünlerinin verimliliğini arttırırken, ülke ekonomisine de katkı sağlıyor.