Egeyön Haber

Denizli’nin İlk Yaylı Çalgılar Festivali Başladı

Denizli Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi, Denizli’de ilk defa gerçekleştirilen bir festivale imza attı. Vali Hasan Karahan’ın katılımı ile Yaylı çalgılar festivali bugün gerçekleştirilen açılış töreniyle başladı.

Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi’nin Denizli’ye kazandırdığı Yaylı Çalıgılar Festivali bugün başta Denizli Valisi Hasan Karahan olmak üzere, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Katılımcı Sanatçılar ve diğer davetliler katılımıyla başladı.

‘Örnek Okullarımızdan”

Yaylı çalgılarda eğitim gören herkesin kendilerini ifade edebilecekleri bir platform olmasını amaçlayan ve Denizlide ilk defa gerçekleştirilen festivalde bir konuşma gerçekleştiren Vali Karahan;’ ” Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi öğretim kadrosu, yetiştirdiği öğrencileri ve sahip olduğu imkanlarıyla ilimizin ve bölgemizin önemli ve örnek okullarındandır. Bünyesindeki yetenekli öğrenciler ile gerek ülkemiz düzeyinde gerekse ülkeler arası düzeyde başarılı olabilecek potansiyele sahiptir” dedi.

3 Gün Sürecek

Şehir dışından liselerin ve üniversite düzeyindeki katılımcıların da aralarında olduğu Festival  bu gün gerçekleştirilen açılış programı ile başladı. 3 gün sürecek olan festivalde  yaylı çalgı eğitimi alan sanatçılar sahne alacak ve atölye çalışmaları gerçekleştirecek. Festival açılışının ardından okuldan ayrılan Valimiz Hasan Karahan daha sonra Ülker Yörükoğlu Bilim ve Sanat Merkezi ile Yeşilköy İşitme Engelliler  İlk ve Orta okulunu ziyaret ederek öğrenciler ile bir araya geldi.

       

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ