Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Denizlispor’da Başkan Uz ve Teknik Direktör Bakkal basınla bir araya geldi!

Denizlispor Başkanı Mehmet Uz ve yeni teknik direktör Mesut Bakkal basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Başkan Uz;“ Mesut Bakkal hocamız ve ekibiyle girdiğimiz yeni dönemde başarılı olacağımızdan şüphem yok.” dedi. Teknik direktör Bakkal ise; Üst üste 2-3 galibiyet bizi farklı yerlere taşıyacaktır. Harika bir söz vardır ‘Yenildiğinde değil, vazgeçtiğinde kaybedersin’ diye, Yenilebiliriz ama son maçın son dakikasına kadar vazgeçmeyeceğiz.” diyerek tüm şehrin desteğini istedi.

Denizlispor Başkanı Mehmet Uz

Denizlispor’da Fatih Tekke’den boşalan teknik direktörlük görevine Mesut Bakkal getirilmişti. Denizlispor Başkanı Mehmet Uz ve yeni teknik direktör Mesut Bakkal bugün Haluk Ulusoy Tesisleri’nde gerçekleştirilen basın toplantısında açıklamalarda bulundular.

Toplantıda ilk sözü alan Başkan Uz şu ifadeleri kullandı;

”MESUT HOCAMIZ YİNE VEFASINI GÖSTEREREK TEKLİFİMİZİ KABUL ETTİ”

Göreve geldiğimiz günlerde, şeffaf bir yönetim sergileyeceğimizi, çalışmalarımızı sık sık kamuoyu ile paylaşacağımızı ifade etmiştim. Bugüne kadar düzenlediğimiz basın toplantıları ile bunu yapmaya çalıştık. Bildiğiniz gibi Ankaragücü maçı sonrasında teknik heyet değişikliğine giderek teknik direktör Fatih Tekke ve ekibiyle yolumuzu ayırdık. Bu kararı aldıktan sonra zaman kaybetmeden yeni teknik direktörümüzle anlaşmak için harekete geçtik. Mesut Bakkal hocamızla irtibata geçerek kendisini takımın başına geçirmek için görüştük. Her ne kadar Denizli doğumlu olmasa da, hem futbolculuk hem de teknik adam olarak Denizlispor’a büyük hizmetler veren, şampiyonluklar yaşayan ve bir Denizlili olan Mesut hocamız yine vefasını göstererek teklifimizi kabul etti. Görüşmelerimizde maddi konular neredeyse hiç konuşulmadı. Takımın hedefe ulaşması için neler yapabileceğimizi konuştuk. 40 Yıl önce bu formayla şampiyonluk yaşayan hocamız, inşallah bu sezon sonunda takımımızı yine hedefe ulaştıracaktır. Bu vesile ile sizin huzurunuzda bir kez daha kendisine hoş geldiniz diyor, başarılar diliyorum.

GÜVEN VURGUSU

Spor Toto 1.Ligin ikinci yarısında 3 haftalık periyodu geride bıraktık ve bu dönemde 3 puan alabildik. Ligde bulunduğumuz konumdan bir an önce kurtularak üst sıralara tırmanmak için maddi-manevi tüm fedakarlıkları yapıyoruz. Üst üste yaşanılan sakatlıklar, covid 19 vakaları ve maçlarımızdaki bariz hakem hataları puan olarak istediğimiz yerlerde olmamızı engelledi. Öncelikle bu sezon ligde kalıp, gelecek sezon yeni hedeflerle yolumuza devam etmek istediğimizi bir kez daha hatırlatıyorum. Mesut Bakkal hocamız ve ekibiyle girdiğimiz yeni dönemde başarılı olacağımızdan şüphem yok. Yeter ki, taraftarlarımız da bu zorlu yolculukta bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bize destek vermeye devam etsinler.

EKONOMİK DURUM HAKKINDA AÇIKLAMA

Şu anda oyuncularımıza tüm prim alacakları ödenmiştir. Sadece maaşlar konusunda 2 ay gibi bir süre geriden gidiyoruz. Ülkenin bulunduğu ekonomik şartlar da göz önüne alındığında bu sürenin de makul olduğu unutulmamalıdır. Ancak bu ödemeleri de zamanında yapmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kulüp çalışanlarımızın maaşları da düzenli olarak ödenmektedir.

Başkan Uz’un ardından açıklamalarda bulunan Mesut Bakkal ise;

Doğduğum, doyduğum çok şeyler kazandığım şehre geldim. Eşimin, kızlarımın hepsinin doğduğu yere geldim. Şu anda Denizlispor’un geldiği noktada, tercih etmek, ayırt etmek gibi düşüncelerim olmadığı gibi, seve seve ve inanarak geldim. Denizlispor’un bana kazandırdıklarına bakarak, benim şu anda buraya gelmem, bence ufak bir detay. Denizlispor varsa, Denizli şehri varsa benim için gerisi teferruattır.

SÜPER LİG’DE KALMAK İSTEYEN TAKIMLARIN TEKLİFLERİNE BAKMADIM

Süper Ligde kalmak isteyen, 1.Ligde yarışmak isteyen kulüplerin tekliflerine rağmen, kulübümün zor günündeki bu teklifine hayır diyemezdim. Kendime, ekibime, futbolcularıma, Denizli’nin futbol kültürüne inanıyorum.

DESTEK ÇAĞRISI

Herkes açısından, kariyer açısından risk olarak düşünülse de, şu an bunları değil, Denizli kentini düşünme zamanıydı. Ben üstüme düşeni yaptım, yapmaya devam edeceğim. Taraftarlarımızdan aynı şeyi bekliyorum. Futbolcularımıza her maçın son dakikasına kadar destek olmalarını rica ediyorum. Sadece sonuçlara değil, 90 dakika boyunca ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıp çalışmadığına bakmasını rica ediyorum.

2-3 GALİBİYET BİZİ FARKLI YERLERE TAŞIR

Uyanık olduğumuz her dakikayı, enerjimizi, bilgimizi, Denizlispor’umuzu 1.Ligde tutmak için harcayacağız. Kadromuz bu ve transfer yapma şansımız yok. Taraftarımız yanımızda olmazsa başarılı olma şansımız çok ama çok azalır. Desteğe, sahip çıkılmaya ihtiyacımız var. Fikstür zor. Rakiplerimize gidiyoruz, puanımız belli. Ama üst üste 2-3 galibiyet bizi farklı yerlere taşıyacaktır.
Harika bir söz vardır ‘Yenildiğinde değil, vazgeçtiğinde kaybedersin’ diye, Yenilebiliriz ama son maçın son dakikasına kadar vazgeçmeyeceğiz.