Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Denizlispor’a dava açan yerli oyuncuların borcu kapandı.. Başkan Uz’dan transfer yasağı açıklaması

Denizlispor Başkanı Mehmet Uz’dan transfer yasağı hakkına açıklamalar geldi. Başkan Uz, UEFA’dan kulübe gelen 237 bin Euro para ile tek taraflı fesih nedeniyle 8 milyon TL alacaklı olan yerli oyunculara borçların ödendiğini duyurdu. Uz, “Bizim bu paranın geleceğinden haberimiz yoktu. Bu paranın tamamının bize geleceğini sanıyorduk ama bu para futbolcuların yasaklarına gitti. 8 milyonluk borcu 3 milyon 300 bine indirdik. Gelen parayı bu futbolculara ödemek zorundaydık ve ödeyerek yerli oyunculara borcumuzu kapattık.”dedi. Yabancı oyunculara da transfer yasağını kaldırmak için imza vermeleri çağrısında bulunan Uz, “Bu kulüp ayakta kalsın ki paranızı ödeyebilelim”dedi.

Denizlispor Başkanı Mehmet Uz’dan

Denizlispor Başkanı Mehmet Uz, bugün yeni teknik direktör Mesut Bakkal ile gerçekleştirdiği basın toplantısında transfer yasakları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

YERLİ OYUNCULARIN ALACAKLARI ÖDENDİ

Başkan Uz; “Biz hangi hocamızla görüşürsek görüşelim transfer yasağını açamayacağımızı söyleşmiştim. Açamayacağız deyip bir şey yapmıyoruz sanmayın. Elimizden gelen ne varsa yapıyoruz. Buna örnek vermek gerekirse, geçtiğimiz günlerde benim bilmediğim UEFA’dan bir para geleceğini öğrendik. 237 bin Euro’luk bir miktar. Bu paranın tamamının bize geleceğini sanıyorduk ama bu para futbolcuların yasaklarına gitti. Bunun üzerine bir planlama yaptık. Bizim tek taraflı fesihten kaynaklı borcumuz olan yerli futbolcular Cenk Gönen, Ali Yavuz Kol, Recep Niyaz, Özgür Çek’e 8 milyon TL’lik rakamımız vardı. Recep Niyaz ve Özgür Çek’in yarı yarıya indirimi ile 8 milyonluk borcu 3 milyon 300 bine indirdik. Gelen parayı bu futbolculara ödemek zorundaydık ve ödeyerek yerli oyunculara borcumuzu kapattık.”dedi

YABANCI OYUNCULARA ÇAĞRI YAPTI

Başkan Uz yabancı oyuncuların transfer yasakları için,“Yabancı oyuncularda ise toplam 17 futbolcu bize dava açmış. Bize sürekli 78 milyon borç nasıl 154 milyon TL oldu diyorlar. 78 milyon o zamanki borçtu. Davalar devam ettiği için bu borç görünüyordu. Davalar sonuçlandıktan sonra rakam 154 milyon oldu.  Burada dava açan oyunculardan Lopes ve Aissati şuan kadromuzda.  Şimdi yabancı oyuncular yerlilere paranın ödendiğini söyleyecekler. Ama UÇK’ya gittiği için bu paraları yatırmak zorunda kaldık. Şuan bizim yabancı oyuncuların davalar sonucu alacaklarını ödeyecek durumumuz yok.  Ben yabancı oyunculara tekrar söylüyorum. Siz gelin ayın 8’ine kadar imzanızı atın. Bu kulüp ayakta kalsın ki paranızı ödeyebilelim. Atmazsanız da kendiniz bilirsiniz. Yapacak bir şeyimiz yok.”ifadelerini kullandı.

“BEN KULÜP AYAKTA KALSIN DİYE FORMA DAĞITMAYA DEVAM EDECEĞİM “

Başkan Uz sözlerini;“Bakın bu kulübe geldiğim günden beri TFF’den yada başka bir yerden bir kuruş para gelmedi. 7 milyon dediler 14 milyona transfer yasağı kaldırdık. Transfer yapılamaz dediler transfer yaptık. Futbolcuların parasını ödeyemezler dediler hepsini ödedik. Bu kulüp forma dağıtarak ayakta kalıyor. Bu şehrin işadamları bize destek veriyor. Bize forma dağıtıyor diyorlar. 2021-2022 yılı futbolcu arkadaşlarımın parası forma dağıtarak ödendi. Ben kulüp ayakta kalsın diye forma dağıtmaya devam edeceğim.”diyerek tamamladı.