Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Didim’de büyükbaş hayvanların ilkbahar şap aşısı yapıldı

AYDIN (İHA) – BÜYÜKBAŞ HAYVANLARDA GÖRÜLEN ŞAP HASTALIĞININ ÖNÜNE GEÇİLMESİ HEDEFİYLE YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ DEVAM EDERKEN, DİDİM İLÇE TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ İLKBAHAR AŞILAMA VE KÜPELEME ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRDİ.

AYDIN (İHA) - BÜYÜKBAŞ

Büyükbaş hayvanlarda görülen şap hastalığının önüne geçilmesi hedefiyle yürütülen çalışmalar aralıksız devam ederken, Didim İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri ilkbahar aşılama ve küpeleme çalışması gerçekleştirdi.

Ülke genelinde olduğu gibi Aydın’da il ve ilçe tarım ve orman müdürlüklerinde görev yapan teknik personeller, şap hastalığına karşı seferber oldu. Aydın’ın Didim ilçesinde büyükbaş hayvanlar aşılama programına göre aşılanırken, bu çerçevede harekete geçen Didim İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü de ilçe genelinde aşılama ve küpeleme çalışmalarında hız kesmiyor. Köy köy, ahır ahır gezerek üreticileri bilgilendiren ekipler, büyükbaş hayvanların da aşılamasını yapıyor. Başlatılan çalışmalar çerçevesinde ekipler, ilkbahar şap aşısı uygulaması gerçekleştirirken bir yandan da küpeleme çalışması gerçekleştirdi.