Pimatech Reklamı
Egeyön Haber

Dikili’de 3 göçmen kurtarıldı, 4’ünün cansız bedenine ulaşıldı

İZMİR’İN DİKİLİ İLÇESİNDE 3 DÜZENSİZ GÖÇMEN SAĞ OLARAK KURTARILIRKEN, 4 DÜZENSİZ GÖÇMENİN CANSIZ BEDENİ DENİZDEN ALINDI. KAYIP OLDUĞU DEĞERLENDİRİLEN 6 DÜZENSİZ GÖÇMENİN BULUNMASI AMACIYLA DA ARAMA KURTARMA FAALİYETLERİNE DEVAM EDİLİYOR.

İzmir’in Dikili ilçesinde 3 düzensiz göçmen sağ olarak kurtarılırken, 4 düzensiz göçmenin cansız bedeni denizden alındı. Kayıp olduğu değerlendirilen 6 düzensiz göçmenin bulunması amacıyla da arama kurtarma faaliyetlerine devam ediliyor.

İzmir’in Dikili ilçesi Denizköy bölgesinde, saat 06.19’da yasa dışı yollarla Yunanistan’a geçmeye çalışan 2 düzensiz göçmen yüzerek Karaada mevkisindeki balık çiftliklerine çıktı. Göçmenler, bindikleri fiber teknenin battığını, teknede 3’ü çocuk 15 kişi olduklarını bildirdi. Bunun üzerine Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerince arama kurtarma faaliyeti başlatıldı. 14 Afganistan ve 1 İran uyruklu düzensiz göçmenleri taşıyan teknenin neden battığı henüz belirlenemezken, Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından 3 düzensiz göçmenin daha sağ olarak kurtarıldığını, 4 düzensiz göçmenin ise cansız bedeninin denizden alındığını bildirdi. 6 düzensiz göçmenin bulunması amacıyla arama kurtarma faaliyetlerine devam ediliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ