Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Dolu ekili arazilerde yüzde 80 oranında zarar oluşturdu

DENİZLİ’DE AK PARTİ İL BAŞKANI YÜCEL GÜNGÖR, DÜN ETKİLİ OLAN DOLU YAĞIŞI NEDENİYLE TARIM ARAZİLERİNİN BÜYÜK HASAR GÖRDÜĞÜ ACIPAYAM İLÇESİNDE İNCELEME YAPTI.

DENİZLİ’DE AK PARTİ İL

Denizli’de Ak Parti İl Başkanı Yücel Güngör, kentte etkili olan dolu yağışı nedeniyle tarım arazilerinin büyük hasar gördüğü Acıpayam ilçesinde inceleme yaptı. Başkan Güngör, ekili ve dikili ürünlerde yüzde 80 oranında zarar oluştuğunu ifade etti.

Denizli’de etkili olan dolu yağışı Acıpayam İlçesine bağlı Akalan, Pınaryazı, Köke ve Aliveren Mahallelerin de ekili tarım arazilerinde büyük hasara neden oldu. Ak Parti İl Başkanı Yücel Güngör’de AK Parti Acıpayam İlçe Başkanı İsmail Akyol, Akalan Mahalle Muhtarı Ahmet Çakmaklı ile birlikte dolunun büyük zarar verdiği tarım arazilerinde inceleme yaptı. Bölgedeki çiftçilere geçmiş olsun dileklerini ileten İl Başkanı Güngör, “Dün akşam saatlerinde meydana gelen şiddetli dolu yağışı sebebiyle başta Akalan mahallesi olmak üzere Pınaryazı, Köke ve Aliveren mahallelerinde tarım arazilerinde büyük zarar meydana geldi. İl ve ilçe tarım müdürlüklerine bağlı ekiplerimiz sahada hasar tespit çalışmasına devam ediyor. Zararın boyutu önümüzdeki günlerde tam olarak ortaya çıkacaktır. Maalesef çiftçimizin zararı çok büyük. Akalan Mahallemizde, kavun karpuz ve biber üreticilerinin zararları var. Tekrar dolu zararından etkilenen ilçemize mahallelerimize, çiftçilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Allah bu tür afetlerden şehrimizi ülkemizi korusun” dedi.

“Ürünlerin yüzde 80’i zarar gördü”

Tarım alanlarında meydana gelen zararı açıklayan İl Başkanı Güngör, ‘Akalan Mahallesi’nde dün saat 16.30 civarı ve sonrası süreçte meydana gelen dolu yağışından dolayı, yapılan ön inceleme sonucunda üreticimizin 10 bin 750 dekar ekili ve dikili tarım alanlarındaki karpuz, kavun, biber, haşhaş, ceviz, bağ, hububat ve nohut ürünlerinde yüzde 80oranında dolu zararı meydana gelmiştir. Aliveren Mahallesi’nde de dolu yağışından dolayı, yapılan ön inceleme sonucunda üreticimizin 865 dekar ekili ve dikili tarım alanlarındaki biber, haşhaş, hububat, ceviz, kiraz, silajlık mısır ve nohut ürünlerinde yüzde 80 oranında dolu zararı meydana gelmiştir” ifadelerini kullandı.