Down Sendromlu Kızı İçin Kitap Yazdı

Down Sendromlu Kızı İçin Kitap Yazdı
Yayınlama: 20.01.2018
A+
A-

Down Sendromlu kızı Dilan Özer’in tedavi masraflarını karşılamak için ‘Seninle Yaşamak Güzel’ isimli kitabı kaleme alan Zöhre Özer’e, Bornova Belediyesi destek verdi. Bornova Belediyesi hem Down Kafe’de imza günü düzenleyip kitabın satışına katkıda bulundu hem de Özer’in kitaplarının bir kısmını satın aldı.

Zöhre Özer yaşamını, 13 yaşındaki down sendromlu kızına adadı. Down sendromunun dışında da çeşitli sağlık sorunları bulunan kızının artan tedavi masraflarını karşılamak için yaşadıklarını yazıya döken Özer’in bundan 4 yıl önce kitabı yayınlandı. Bornova Belediyesi, “Seninle yaşamak güzel” isimli kitabında yaşadığı zorlukları anlatan Özer’in kitabının satışına destek olmak için imza günü düzenledi. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’nın da katıldığı Bornova Belediyesi Down Kafe’de düzenlenen imza gününe vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Kitabının üçüncü baskısının yapılacağını söyleyen Zöhre Özer, “Kızımın kalp sorununun yanısıra, bağırsaklarında erken yaşlanma problemi var. Bunların dışında bir de her hafta dahiliye doktoruna görünmesi gerekiyor. Hem tedavi masraflarını karşılamama yardımı olur diye hem de down sendromlu çocukları olan ailelere katkısı olur düşüncesiyle bu kitabı yazmaya karar verdi. Yaşadıklarımı yazdığımda başladığımda kızım Dilan 7 yaşındaydı, şimdi 13 yaşında. Biz mücadelemizi sürdürüyoruz. Başta bize Down Kafe’nin kapılarını açan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila olmak üzere destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila da, “Down sendromlu bireylerin sosyaş yaşama katılabilmeleri ve kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için 2015 yılında Down Kafe’yi açıp hizmetlerine sunduk. O fgünden bugüne down sendromlu bireyleri desteklemek için elimizden gelen herşeyi yapıyoruz. Bu konuda pek çok proje gerçekleştirdik, etkinlikler yaptık. Zöhre Özer’in yazdığı kitabın tanıtılması ve geniş kitlelere tanıtılması için de böyle bir etkinlik düzenledik. Katılan destek veren onların umutlarını yeşertmek için kitaplarını satın alan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.