Pimatech Reklamı
Egeyön Haber

Dünya Değişim Günü Pazar Günü Kutlanacak

Uluslararası Değişim Federasyonu (ULUDEF) tarafından 2018 yılında ilan edilen ve her sene 7.7 tarihinde kutlanmaya başlanan Dünya Değişim Günü, Pazar günü yurtdışı 30’a yakın şehirde ve yurt genelinde kutlanacak.

2019 yılı kutlamalarının teması “Çevre Bilincinde Değişim”olarak seçilen bu çok özel günün UNESCO Uluslararası Günler listesine alınması için ortak çalışmalar da devam ediyor.

ULUDEF yetkilileri, her sene 7 Temmuz (7.7.) gününün Dünya Değişim Günü olarak ilan edilmesindeki amacı şöyle açıklıyor: “Bireyin, toplumun ve dünyanın bilinçli değişimi için farkındalık yaratmak, bunun için 7 Temmuzda halka açık, bilinçlendirici etkinlikler düzenlemek, kutlamaların yurt içi ve yurt dışında, tüm dünyada yaygınlaşarak gerçekleşmesini sağlamak.Geçen yıl “Değişim Nefesle Başlar” demiştik, Türkiye geneli ve yurt dışında halka açık nefes çalışmaları düzenlemiştik. Bu yıl ise kutlamanın teması “Çevre Bilincinde Değişim.” Müzik, dans, değişim ve çevre bilincinde değişimin önemini anlatan konuşmalar yapılacak ve pek çok yerde fidan dağıtılacak.

Etkinlikler yurtdışında 30’a yakın şehirde gerçekleşecek. Paris, Prag, Londra, Las Vegas, New Jersey,California, Chikago, Tokyo, Meksika, Arjantin/Cordoba, Bosna Hersek, Hindistan, Bulgaristan, İspanya, Rusya, Almanya, Hollanda, Belçika,İtalya, İsviçre,  Kazakistan ve Azerbaycan’da kutlamaların gerçekleşeceği yerler arasında.

Yurt içinde ise belediyeler işbirliği ile İstanbul, İzmir, Adana, Antalya, Eskişehir, Denizli, Bursa, Tekirdağ, Çorlu, Samsun, Marmaris, Bodrum dahil yurt genelinde yapılacak.

KUTLAMALARA TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR.”

 

2019 Kutlamalarının Teması:  Çevre Bilincinde Değişim:

ULUDEF: İnsan olarak tüm canlıların yaşamından sorumluyuz. İnsannasılbirçevredeyaşıyorsaonadoğrudeğişir.Doğalvesağlıklıbirçevredevarolaninsandoğalvesağlıklıbiryaşamsürer.

Canlı yaşamının 4 temel elementi olan toprak, su, ateş (güneş) ve hava yaşamın devamlılığının da garantisidir. Canlıya hayat veren bu elementler, değişimin negatif yönde hareketi ile can alan elementlere dönüşmeye başlamıştır. Toprak ya kirlenmekte ya da kaymalarla denize doğru sürüklenmekte ve yok olmaktadır. Denizlerimizde kirlilik o kadar yükseldi ki artık deniz yaşamı yok olma ile yüz yüze. Yeraltıiçmesularıküreselısınmanıntehdidialtında.Ozontabakasınındelinmesiilegüneşışınlarıartıkyaşamkaynağıdeğilölümkaynağıolmayadoğruilerliyor. Soluduğumuz hava, salınan zehirli gazlar nedeniyle bizleri her nefesimizde zehirliyor.

İnsanındoğalyaşamalanıbetonveteknolojiileçevrelenmişşehirlerdeğil, doğanın kucağıdır. Ya kendi doğal ortamımıza geri döneceğizya da yok olacağız!

Bu yüzdençevrebilincinideğiştirmezamanıgelmiştir.Doğalyaşamageridönmekcanlıtürünün son çaresidir. “

7 Temmuz Dünya Değişim Günü etkinliklerinin yapılacağı iller:

İstanbul, Şişli Belediyesi – Nişantaşı Sanat Parkı , saat: 17.00 -19.00

İzmir, Büyük Şehir Belediyesi- Bostanlı Seyir Terasları, saat:  19.30 – 21.30

Ankara, Çankaya Belediyesi

Adana, Büyükşehir Belediyesi – M1 Adana AVM, saat: 19.00 -21.00

Eskişehir, Büyükşehir Belediyesi – Haller Gençlik Merkezi Parkı, saat: 18.00 -20.00

Denizli, Büyükşehir Belediyesi – Çamlık Parkı, saat: 19.00 -20.30

Bursa, Nilüfer 3 Fidan Gençlik Parkı, saat: 17.00 -19.00

Tekirdağ, Sahil Anfi Tiyatro, saat: 20.00 -22.00,

Marmaris, Saman İskelesi, saat:20:30-21:30

Antalya, Samsun, Bodrum – Bodrum Belediyesi, ve Çorlu etkinlikleri de saat 17.00’den sonra gerçekleşecektir.

 

Uluslararası Değişim Federasyonu (ULUDEF) aynı zamanda Değişim Uzmanlığı Eğitimlerinin düzenlenmesine öncülük ediyor.

Yeniyüzyıl Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen en yakın Değişim Uzmanlığı eğitim tarihleri:

23-30 Eylül 2019 İzmir

09-16 Aralık 2019 İstanbul

Daha fazla bilgi için: Tel. 0533 258 77 72 – 0507 601 62 99

 

Uluslararası Değişim Federasyonu (ULUDEF)

İletişim: 0533 258 7772

[email protected]

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ