Elit Life
Egeyön Haber

Düşük fiyatlar nedeniyle çöpe giden salatalık krizini İzmir Büyükşehir çözdü!

İzmir’in Menderes ilçesinde düşük fiyat ve maliyet kıskacı nedeniyle tonlarca salatalığını çöpe dökme noktasına gelen Menderesli üreticilerin imdadına İzmir Büyükşehir Belediyesi yetişti. İzmir Büyükşehir bünyesindeki Sokak Ekonomisi Şube Müdürlüğü’nün koordinasyonu ile seyyar satıcılar ve üretici arasında köprü kuruldu. Üreticinin elindeki 15 ton salatalık satın alındı. Salatalıkların bir kısmının da Büyükşehir tarafından dar gelirli yurttaşlara dağıtılacağı öğrenildi.

Sonkaleizmir’de yer alan habere göre, İzmir’in Menderes İlçesi’ne bağlı Değirmendere Mahallesi’ndeki salatalık yetiştiricileri, düşük fiyat nedeniyle sıkıntıya girdi. 80 kuruş fiyat beklerken kilo başına 20 kuruş fiyatla karşılaşan salatalık üreticileri, çareyi ürünlerini çöpe dökmekte buldu. Tonlarca salatalığın döküldüğü görüntüler, kamuoyunda büyük yankı uyandırdı. Mazot, gübre, sera, işçilik gideri, arazi kirası ve komisyon giderleri gibi maliyetlerden yakınan Menderesli salatalık üreticisinin imdadına İzmir Büyükşehir Belediyesi yetişti.

İzmir Büyükşehir 15 tonunu satın aldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Sokak Ekonomisi Şube Müdürlüğü’nün koordinasyonu ile seyyar satıcılar ve salatalık üreticisi arasında köprü kuruldu. İzmir Büyükşehir yetkilileri ve seyyar satıcılar kooperatifi üyeleri, Menderes’in Çamönü Köyü’ne geldi.

Yapılan anlaşmanın ardından, yaklaşık 250 ton salatalık elinde kalan Menderesli üreticiden ilk etapta 15 ton ürün satın alındı. Salatalıkların bir kısmının da Büyükşehir tarafından dar gelirli yurttaşlara dağıtılacağı öğrenildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ