Elit Life
Egeyön Haber

Efes Selçuk’ta Sağlıklı turizm için ‘Turuncu Çember”

İzmir’in hijyen standardı uygulaması “Turuncu Çember” Efes Selçuk’ta da hayata geçiyor.

BEYZA COŞKUNTÜRK


İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin koordinasyonunu yürüttüğü İzmir Turizm Hijyen Kurulu, küresel pandemi sonrasında kentteki turizm faaliyetlerinin sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için “Turuncu Çember” uygulamasını başlatıyor.


İzmir’in önemli turizm destinasyonlarından biri olan İlham Veren Kent Efes Selçuk’ta yeme içme ve konaklama faaliyeti yürüten belediye ruhsatlı işletmeler, İzmir Turizm Hijyen Kurulu tarafından belirlenen kriterlere uyan ve ilgili mevzuat çerçevesinde denetimleri başarıyla tamamladıkları takdirde “Turuncu Çember” sertifikası ile ödüllendirilecek.


“Turuncu Çember” uygulaması ile Efes Selçuk’taki işletmelerin de normalleşme sürecine uyumunu kolaylaştırmak, süreç içerisinde Efes Selçuk’un hijyenik ve güvenilir bir turizm destinasyonu olması, işletmelerin yurt içi ve yurt dışında tanıtımı hedefleniyor.

Selçuk Belediyesi başvuruları kabul edecek


Efes Selçuk’ta “Turuncu Çember” içerisinde yer almak isteyen işletme sahipleri Efes Selçuk Belediyesi’ne şahsen ya da çevrimiçi başvurarak taleplerini iletebilecek. Efes Selçuk Belediyesi Çevre ve Sağlık Müdürlüğü, Ruhsat İşleri Müdürlüğü, İşletme ve İştirakler Müdür lüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Zabıta İşleri Müdürlüğü’nün yanı sıra Ticaret Odası ile Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın temsilcilerinden oluşan bir komisyon, İzmir Turizm Hijyen Kurulu tarafından belirlenen kriterler çerçevesinde gerekli denetimleri yaparak, söz konusu işletmenin “Turuncu Çember” içinde yer alıp alamayacağına karar verecek.

“Turuncu Çember” Uygulaması ve ilgili hijyen kriterlerine ilişkin ayrıntılı bilgi için işletme sahipleri Efes Selçuk Belediyesi ile iletişime geçebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ