Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Egeli iletişimci gençler, miniklerin hayallerini sahneliyor

Ege Üniversitesi (EÜ) İletişim Fakültesi akademisyenleri ve öğrencileri toplumsal yarar sağlayan Sosyal Sorumluluk Projeleri üretmeye devam ediyor.

Ege Üniversitesi (EÜ) İletişim

Danışmanlığını EÜ İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hidaye Aydan Bilgiler’in üstlendiği, Halkla İlişkiler ve Tanıtım 2.sınıf öğrencileri Irmak Demir ve Merve Nur Körpe’nin üye olarak yer aldığı “Hayalini Sahnele” sosyal sorumluluk projesi ile çocukların yaratıcı ve sanatsal yönlerine katkı sağlanması amaçlanıyor.

Proje ile ilgili bilgi veren Doç. Dr. Hidaye Aydan Bilgilier, “Projemiz sayesinde 5-6 yaş arası okul öncesi grubu çocukların sözel ve sözsüz dil becerilerini geliştirerek, yaratıcı ve sanatsal yönlerine katkı sağlamayı, canlandırma ve hikâye tasarımı aracılığıyla da çocukların hayal gücünü artırarak, öz farkındalık bilincini oluşturmayı hedefliyoruz. Proje kapsamında, 5 haftalık süre boyunca çocuklarda iletişim farkındalığının oluşturulması, empati yeteneklerinin geliştirilmesi ve temel iletişim becerilerini geliştirmeleri için eğlenceli etkinlikler düzenleyeceğiz. Proje sonunda, çocukların aileleri, arkadaşları ve öğretmenleriyle sağlıklı iletişim kurmaları ve onların duygusal zeka yönlerini de desteklemeyi amaçlıyoruz” dedi.